Koit Brinkmann • 25. märts 2011 kell 13:23

Moissejev arendab bussifirmas Venemaa-suunalisi tellimusreise

Narva linnale kuuluva AS Narva Bussiveod tegevdirektori Eduard Easti sõnul võeti kunagine Keskerakonna kohaliku piirkonna juht Aleksandr Moissejev ettevõttesse tööle, et ta arendaks tellimusreise Leningradi oblasti linnadesse.

"Meil on plaanis arendada tellimusreise Narva ja Leningradi oblasti erinevate linnade vahel, mille koostöövorme praegu arutame Moissejevi abil Venemaa kohalike omavalitsuste administratsioonidega ja ühistranspordi korraldavate ettevõtetega,“ selgitas East.

Tänane Äripäev kirjutas, et novembris vanglast vabanenud Narva hall kardinal Moissejev soovib linna kommunaalteenuste turult välja süüa suurärimehe Nikolai Ossipenko firmad. Selleks on volikogu otsusega juba muudetud bussiettevõtte põhikirja, millesse lisandusid tegevusaladena jäätmevedu, tänavate puhastamine, haljasalade hooldus jm.

Samuti on linnavalitsus teinud otsuse sõlmida sisetehing AS-ga Narva Bussiveod liikluskorraldusvahendite, tänavavalgustuse ja haljasalade hooldustööde tegemiseks aastatel 2011-2015, maksumusega kolm miljonit eurot (47 miljonit krooni).

„Kahjuks või õnneks ei pärine kommunaalteenuste turule sisenemise idee Moissejevilt,“ sõnas bussifirma tegevdirektor küsimusele Moissejevi rolli kohta tegevusalade laiendamisel.

Nende valdkondadega tegelemine bussiettevõtte poolt võib tunduda ootamatuna, kuid loogika seisneb selles, et ühelt poolt arendada Narva Bussiveod tegevust, teistpidi tegeleda linna sotsiaalsete ülesannete täitmisega, selgitas East.

Kas linnalt ilma konkursita tööde saamine ei või linnaelanike jaoks hinda tõsta või teenuse kvaliteeti vähendada?„Kas siis erasektori konkurentsi mehhanism on ainukene „võlukepp“, mis aitab hinnatõusu vastu? Vaatame viimase aasta hindade statistikale otsa ja anname antud küsimusele selge vastuse... Samas teame ka seda, et Eesti turg tervikuna (rääkimata väikesest regionaalsest või kohaliku omavalitsuse turust) on ammu jaotatud konkreetsete ettevõtjate vahel ning nende käitumise ja hangetes osalemise strateegia on täiesti prognoositav. Tegelikult, teades paljude ettevõtjate tausta, oleks huvitav esitada retooriline küsimus: „Mis ajast on nende poolne asjaajamine ja pakutav teenus kujunenud ausate ning heade äritavade etaloniks?“ märkis East.

Teisipäeval Narva Bussiveod juhatuse liikmele Stanislav Sorokinile saadetud küsimustele saabusid täna pärastlõunal vastused ettevõtte tegevdirektorilt Eduard Eastilt.

Hetkel kuum