Euroopa koduomanikud toetavad kodualuse maa maksuvabastust

Silvia Kruusmaa 05. juuni 2011, 11:18

Rahvusvahelise Koduomanike Keskliidu (UIPI) presidendi Stratos Paradiase sõnul oleks elamumaa maksuvabastusega 1500 ruutmeetrilt suur võit Eesti ühiskonnale ja eriti koduomanikele. Selline samm on heaks eeskujuks ka teistele Euroopa riikidele ning tõendab, et väikeses Eestis väärtustatakse kodude omamist.

Paradias meenutas, et kolm aastat tagasi võeti Rahvusvahelise Koduomanike Liidu plenaaristungil Tallinnas vastu manifest, milles nõuti Eesti koduomanike maamaksust vabastamist. Nüüd kui Eesti valitsusel on olemas poliitiline tahe kodualuse maa maksuvabastuseks on viimane aeg nimetatud eesmärk ellu viia. Paradias loodab, et organisatsiooni toetus Eesti koduomaniku maamaksust vabastamiseks annab olulise tõuke eesmärgi realiseerumisel. Mõned aastad tagasi toimusid analoogsed arengud Rootsis, kus nende toetusel saavutati märkimisväärne kinnisvaramaksu kärpimine elamutele.

UIPI asutati 1923. aastal ja ühendab läbi oma liikmesorganisatsioonide miljoneid Euroopa kodu- ja kinnisvaraomanikke. Eesti Omanike Keskliit on pikaaegne UIPI liige.

16. mail esitati riigikogus  maamaksu eelnõu, mis näeb ette seadusena jõustumisel koduomanike maamaksuvabastuse linnas, alevis ja alevikus kuni 1500 ruutmeetri suuruselt krundilt ning mujal kuni kahelt hektarilt elamumaalt tingimusel, et sellel maal asuvas elamus on maksumaksja elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele.

 

 


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. June 2011, 11:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing