Plahvatanud laos tegutses pistiseasja segatud Fortestar

Kadrin Karner, Anne Oja 13. juuni 2011, 13:53

Mustamäel plahvatanud ja süttinud laohoones tegutses pürotehnikaga tegelev Fortestar.

Äripäev on ettevõttest varem kirjutanud seoses tehnilise järelevalve ameti endise asejuhi Egon Hirvesooga, kellega ühes Jupiter Plus, Fotestar ja selle juhatuse liige Andrus Märtson kohtu all olid.

Mullu novembri lõpus alanud kohtuasjas süüdistati Hirvesood korduvast pistise võtmises ning teisi pistise andmises.

Päästeameti valvepressiesindaja sõnul kella poole kahe paiku päeval laohoones plahvatusi enam ei toimunud ja suurem tulekahju on kontrolli alla saadud. Uudishimulikel ei tasuks õnnetuskohta oma silmaga kaema minna, rõhutas päästeamet, sest tervikuna pole oht veel kadunud.

Varisemisohtlikuks muutunud hoonesse oli luurele läinud pommirobot. Valvepressiesindaja ei osanud samal ajal öelda, kui palju lõhkematerjali laos olla võib ja milline aeg ohu täielikuks likvideerimiseks kulub.

Päästeameti andmetel on Fortestar muutunud maksejõuetuks ning ladu oleks pidanud juba likvideeritud olema.

Harju maakohus ei kinnitanud samas, et kohus oleks välja kuulutanud või arutamas Fortestari pankroti väljakuulutamist. Intenetiotsinguga tuleb aga välja, et Fortestari vara on olnud sundmüügis ja ettevõte on praegu koos intressidega riigile võlgu ligi 12 000 eurot (187 000 kr) makse.

Sündmuskohal viibinud Äripäeva ajakirjaniku sõnul oli kannatada saanud hoonele kirjutatud Tehnoprint. Trükiteenuseid osutava OÜ Tehnoprint juhataja Krista Raudsepp ütles lehele, et kolis tootmise plahvatanud laohoonest ära umbes aasta tagasi, kuid näeb oma praeguse asukoha aknast paksu suitsu.

Andrus Märtsonilt ei õnnestunud Äripäeval täna kommentaari saada. Äriregistri andmetel lahkus Märtson Fortestari juhatusest 25. jaanuaril 2011. Samal ajal lahkusid ka teised juhatuse liikmed Jüri Tümanok ja Elmo Puidet ning juhi kohuseid hakkas täitma Ruslan Dimitriev.

2005. aastal asutatud relva- ja laskemoonatootja Fortestar kuulub osaühingutele Paju Kapital, Norval Capital, Norman Konsultatsioonid ja aktsiaseltsile B-Lay.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2011, 10:24
Otsi:

Ava täpsem otsing