Ansip: Eesti tööpuudus vähenenud euroliidus kõige enam

Kadrin Karner 15. juuni 2011, 15:24

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on tööpuudus Eestis Eurostati andmetel kõige enam vähenenud, kui võrrelda meid Euroopa Liidu 27 liikmesriigiga.

Ansip vastas riigikogu infotunnis Urve Palo küsimusele. Palo küsis, et mida teeb valitsus tööpuuduse vähendamiseks ja töötute toimetuleku parandamiseks?

Ansip ütles, et töötukassa ei ole see, kes peaks hakkama töökohti looma. „Töökohad luuakse investorite poolt. Investeeringud tulevad praegusel ajal nendesse riikidesse, kus riigi rahandus on heas korras."

Peaminister tunnistas, et vaatamata meie tööpuuduse endiselt kõrgele tasemele on Eurostat oma statistilises analüüsis märkinud, et kõige rohkem on viimase aasta jooksul tööpuudus vähenenud Euroopa Liidu 27 liikmesriigi hulgas just nimelt Eestis. Tema sõnul näitab olukord paranemise suunda, milles on kindlasti tänuväärne roll olnud ka töötukassal ja tema toetustel.

Ansip rõhutas, et majanduse arengust sõltub vahendite saamine töötute abirahade suurendamiseks ja selgitas, et kõik töötud saavad praegu toimetulekutoetust, kui nendel on näidustused selle toetuse saamiseks. Töötukassa maksab kinni koolituse, mis on samuti märkimisväärne abi.

Ansip tunnistas noorte suure tööpuuduse probleemi Eestis ja kinnitas, et valitsus tegeleb selle lahendamisega.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. June 2011, 21:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing