GILDi kahjum dividendideks 

Alyona Stadnik 07. juuli 2011, 07:15

Kaks aastat järjest kahjumit teeninud AS Gild Holdings on ka kaks aastat järjest maksnud omanikele välja dividende.

AS Gild Holdingsi juhatus tegi aktsionäridele ettepaneku kanda 2010. majandusaasta kahjum summas 607 225 krooni jaotamata kasumisse ja maksta aktsionäridele dividende 1 870 000 krooni.

2009. majandusaasta oli ettevõtte kahjum umbes 9,7 miljonit krooni ning toona maksti omanikele 11 miljonit krooni dividende.

2009. aastal 43 miljonit krooni kahjumit teeninud Gild Partners maksis ettevõtte omanikele üle 26 miljoni dividende. Gild Holdingsi ja Gild Partnersi ettevõtte omanike ringi kuulvad samad isikud.

Eile ei õnnestunud Äripäeval kommentaari saada GILDi tuntumailt omanikult Rain Tammelt. Tamm ütles sügisel, et GILD Partners on läbi aegade, kas kogu või peaaegu kogu kasumi aktsionäridele välja maksnud. „GILD Partnersi tegevusalad ei ole kapitaliintensiivsed ja igal aktsionäril on endal parem otsustada, kuidas teenitud kasumit investeerida,“ märkis ta.


Taust:

Investeerimispank GILD ning Gild Holdings tekkis 2006. aasta suvel pärast seda, kui 2005. aasta 1. novembril sai avalikuks, et LHV töötajad on siseinfo kasutamise tõttu jäänud vahele USA finantsjärelevalvele SEC. See skandaal räsis tugevalt LHV mainet ning osa partnereid otsustas asutada uue firma.
LHV Grupist eraldus finantsnõustamisega tegelenud üksus, mis teenis toona suurema osa LHV Grupi kasumist ning mille omanikuks said kaheksa LHV partnerit eesotsas Rain Tamme ja Tõnis Haaveliga. LHV koosseisu jäi investeerimisteenuseid pakkunud üksus, mille omanikeks Rain Lõhmus ja Andres Viisemann ning sellelt baasilt on tänaseks tekkinud LHV Pank.

GILDi tegevust juhtiva Rain Tamme iseloomustamiseks on öeldud, et ta on kui multifunktsionaalne Šveitsi armee taskunuga – särav ja osav. Eelmisel aastal hakkas aga sära kaduma ning lisaks paistis, et osavusest võib ka puudu jääda.
GILD kuulus mullu tõenäoliselt nende firmade TOP 3, mille tegemisi Äripäev kõige põhjalikumalt kajastas. GILDi probleemid ilmnesid juba küll 2008. aastal, kuid avalikkuse suurema tähelepanu alla sattus investeerimispank mullu veebruaris, kui Skype'i eestlastest asutajatel katkes kannatus ning nad ähvardasid GILDi pankrotiga.
 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2011, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing