21. november 2011 kell 10:16

Buffett jahib investeeringuid Jaapanis

Miljardärist investori Warren Buffetti sõnul ei lase ta ennast Olympuse skandaalist segada ning otsib investeerimisvõimalusi Jaapani firmades.

"Me otsime ettevõtteid, mil on mingisugune jätkusuutlik konkurentsieelis," ütles Berkshire Hathaway juhatuse esimees täna pressikonverentsil Jaapanis, vahendas Bloomberg. "Fakt, et Olympuse skandaal juhtus siin või Enron juhtus USAs, ei mõjuta üldse meie suhtumist."

Esimest korda Jaapanit külastav Buffett väisab kohaliku tööriistavalmistaja Tungaloy tehast. Märtsis toimuma pidanud visiit jäi ära riiki tabanud maavärina tõttu.

"Jaapanis on palju võimalusi," ütles 81aastane vanahärra, lisades, et maavärin pole muutnud tema hoiakut riiki investeerimise suhtes. "Ma olen huvitatud äridest, mis püsivad mitu-mitu aastakümmet."

Buffett lisas, et Euroopa väljub lõpuks kriisist, mida on võimendanud eurotsooni liikmesriikide võimetus trükkida enda raha.

"Ühel või teisel viisil leiavad eurooplased enda probleemidele lahenduse," ütles Buffett. "Selle lahenduse protsessis on toimunud olulisi nihestusi, mis mõjutavad üksikuid kapitali vajavaid riike ja regiooni panku," arvas maailmakuulus investor.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum