21. november 2011 kell 14:35

Buffett kahtleb euro püsimajäämises

Miljardärist investor Warren Buffett ütles esmaspäeval finantsportaalile CNBC antud intervjuus, et eurosüsteem on vigane ja ta kahtleb sügavalt selle püsimajäämises, kui ei võeta ette fundamentaalseid ümberkorraldusi.

Kuigi Buffett ei pakkunud euroala kriisi lähendamiseks omapoolset lahendust, ütles ta, et euro püsimajäämiseks peavad selle liikmed üksteisega veelgi tihedamalt lõimuma või tuleb süsteemi mingil muul viisil ümber korraldada, aga sellisena nagu praegu ta selle jätkusuutlikkusse ei usu.

Buffett ei soovinud USA ja Euroopa võlaprobleemide vahele paralleele tõmmata, lisades, et tegemist on fundamentaalsete erinevustega. Kui 17 eurotsooni maad loobusid õigusest emiteerida võlakirju omaenda valuutas, siis USA-l on see võimalus olemas.

Vaatamata sellele et mitme Euroopa riigi võlakirjade tulusused on hetkel laes, kavatseb Buffett neisse investeerimisest hoiduda.  Hoopis teine lugu on aga aktsiatega. „Ma võin nimetada tosin Euroopa aktsiat, mis on hetkel üsna atraktiivsed,” sõnas staarinvestor, lisades, et otsus neisse panustada sõltub eelkõige sellest, kas nad osutuvad hinna poolest atraktiivsemaks kui need, mida USA-st leida on võimalik.

„Euroopas on suurepäraseid ettevõtteid ja aktsia hind nii mõnelgi neist on langenud,” ütles Warren Buffett.

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum