Kadrin Karner • 3. detsember 2011 kell 6:50

Tamkivi: riigikogu liige ei vaja eetikakoodeksit

Kuigi Reformierakonna fraktsiooni esimees ja riigikogu liige Jaanus Tamkivi ütleb, et ta ei ole otseselt riigikogu liikme eetikakoodeksi vastu, aga tegelikult ta ei näe selle loomiseks vajadust.

„Riigikogu liikmetel on riigikogu liikme staatuse seadus ehk isegi seaduse kujul on see olemas. Aga muidugi on sel teemal ka varem juttu olnud, et kas oleks vaja riigikogu liikmetele eraldi eetikakoodeksit,“ ütles Tamkivi vastates Äripäeva küsimusele, miks ei ole riigikogul eetikakoodeksit.

Küsimusele, mis teie arvate, vastas Tamkivi, et võib ka olla, miks mitte ning lisas: „aga ma ei arva, et inimesed, kes on riigikokku pääsenud vajaksid täiendavalt veel mingit eetikakoodeksit. Inimesed võiks tegelikult ise taibata, mis on lubatud ja mis mitte, mis on sobilik ja mis mitte.“

Reformierakonna fraktsiooni esimees märkis, et peale kauba on riigikogu liikmega ju ka see lugu, et kui ta millegi vastu on väga rängalt eksinud või ta ei saa aru, mis riigikogu liikme või rahvasaadiku töö endast tähendab siis valimised käivad iga nelja aasta tagant ja küll siis toimuvad muutused. 

Neljapäeval võeti Euroopa Parlamendis vastu uus kord, mille kohaselt peavad saadikud deklareerima mistahes parlamendivälise tegevuse ning selle eest saadava tasu. Uus kord käsib saadikul keelduda kingitusest, mille väärtus on suurem kui 150 eurot, ka tuleb saadikutel üles lugeda kõik oma ametikohad kolm aastat enne Brüsselisse minekut.

Hetkel kuum