20. detsember 2011 kell 21:00

Prantsuse Eolane ostab Elcoteqi Tallinna tütre

Prantsuse elektrooniliste komponentide tootja Eolane on jõudnud Elcoteq Tallinna üleostmiskõnelustega lõppfaasi, kinnitas Tallinna üksuse juht Jan Kotka.

“Seda võin kinnitada, et läbirääkimised on küll täitsa lõpp-faasis,” kommenteeris Kotka Eolane’i huvi pankrotistunud Elcoteqi Tallinna tehase vastu. “Kuid Eolane peab olema see, kes viimase ja lõpliku otsuse ise avaldab,” lisas ta.Eolane’i pressiesindaja Gael Rousseau ütles Äripäevale, et täpsemat informatsiooni võivad nad anda jaanuaris, kuid nad on protsessi analüüsifaasis, nagu ka mõni teine konkurent.

Elcoteqi tütar huvitab paljusid. “Tõenäoliselt jaanuari alguses saab ka ametlikust uudisest kuulda,” sõnas Kotka. Tema sõnul oli peale Eolane’i mitu tugevat selle valdkonna konkurenti, kes oli Elcoteqist huvitatud.“Väga raske on öelda, milliseid muudatusi uus omanik kaasa toob, kuid pikemas perspektiivis loomulikult mingil määral kasvu tuleb. Tugeva finantstaustaga omanik annab kindlustunnet – see toetab uute klientide leidmisel,” rääkis ta.“Igal juhul prognoosime kasvu teiseks poolaastaks. Huupi ei taha numbreid visata, aga arvan ja usun, et see kasv on mõnevõrra suurem, kui me tegelikult prognoosime,” nentis Kotka.“Kasvu ootame olemasolevate klientide puhul, kuid ka uute klientide näol,” lisas ta. “Aasta lõpus oli meil ka väike tagasilöök, kuna üks klient otsustas lahkuda, öeldes, et olukord on liiga ebakindel,” rääkis Kotka.

Olukord paranemas. Kotka lisas, et Eolane’il on päris hea kliendiportfell, mis tähendab, et ka Elcoteq Tallinn saab hakata neile pakkumisi tegema ning see aitab ka Tallinna üksust uute klientide leidmisel.“Ma arvan, et raskemad ajad on möödas. Ei saa öelda, et on kerge poolaasta olnud, aga ma usun, et praeguseks on asjad juba lahenenud,” lausus Kotka.Kotka kinnitas oktoobris, et Eesti ettevõte müüakse töötava üksusena. “Esiteks, sel on väärtus ainult siis, kui see funktsioneerib. Teiseks, Elcoteq SE omab Elcoteq Tallinna aktsiaid, kuid mitte vara. Seega saab maha müüa ainult aktsiad.”

 

Taust

Elcoteq

teatas oktoobri algul börsile, et esitas Luxemburgis pankrotiavalduse. Elcoteqi teatel ei suuda ettevõte enam tegevust jätkata ning ettevõttel pole eeldusi saneerimisprotsessi läbimiseks.Elcoteq Tallinna käive oli mullu 4,6 miljonit eurot ja kasum 136 000 eurot.

Hetkel kuum