Prantsuse Eolane ostab Elcoteqi Tallinna tütre

Katre Pilvinski 20. detsember 2011, 14:38

Prantsuse elektrooniliste komponentide tootja Eolane on jõudnud Elcoteq Tallinna üleostmiskõnelustega lõppfaasi, kinnitas Tallinna üksuse juht Jan Kotka.

„Seda võin kinnitada, et läbirääkimised on küll täitsa lõppfaasis,“ kommenteeris Kotka Prantsuse Eolane'i huvi Elcotqi vastu. „Kuid Eolane peab olema see, kes viimase ja lõpliku otsuse ise avaldab,“ lisas ta.

Eolane'i pressiesindaja Gael Rousseau ütles Äripäevale, et täpsemat informatsiooni võivad nad anda jaanuaris, kuid nad on protsessi analüüsifaasis nagu ka mõni teine konkurent.

„Tõenäoliselt jaanuari alguses saab ka ametlikust uudisest kuulda,“ sõnas Kotka. Tema sõnul oli peale Eolane'i mitu tugevat selle valdkonna konkurenti, kes olid Elcoteqist huvitatud.

„Väga raske öelda, milliseid muudatusi uus omanik kiiresti kaasa toob, kuid pikemas perspektiivis loomulikult mingil määral kasvu tuleb. Tugeva finantstaustaga omanik annab kindlustunnet – see toetab uute klientide leidmisel,“ rääkis ta.

„Igal juhul prognoosime kasvu küll teiseks poolaastaks. Huupi ei taha numbreid visata, aga arvan ja usun, et see kasv on mõnevõrra suurem, kui me tegelikult prognoosime,“ nentis Kotka.

„Kasvu ootame olemasolevate klientide puhul, kuid ka uute klientide näol,“ lisas ta. „Aasta lõpus oli meil ka väiketagasilöök, kuna üks klient otsustas lahkuda, öeldes, et olukord on liiga ebakindel,“ rääkis Kotka.

Ta lisas, et Eolane'il on päris hea kliendiportfell, mis tähendab, et ka Elcoteq Tallinn saab hakata neile pakkumisi tegema ning see aitab ka Tallinna üksust uute klientide leidmisel.

„Ma arvan, et raskemad ajad on möödas. Ei saa öelda, et on kerge poolaasta olnud, aga ma usun, et praeguseks on asjad juba lahenenud. Peame jätkama tööd, et olukord lõplikult stabiliseerida ja siis saame hakata jälle korralikult kasvu- ja müügitööga tegelema,“ lausus Kotka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2011, 15:33
Otsi:

Ava täpsem otsing