Mitmete petuskandaalide ja kahaneva majanduskasvu tingimustes on investorid üha enam hoidumas Hiina ettevõtetest. Tulemuseks on see, et USA börsidelt lahkuvate Hiina ettevõtete arv ületab börsile pürgijate arvu.
Roth Capital Partneri andmeil viisid eelmisel aastal juhtkonnad, strateegilised ostjad ja erakapitalil põhinevad investorid kokku 3,5 miljardi dollari väärtuses ettevõtteid USA börsidelt minema, kirjutab Financial Times.
Täiendavalt 4,3 miljardi dollari eest tehinguid on ootel, samas kui 2010. aastal selliseid tehinguid peaaegu ei tehtudki.
Samal ajal koguti firmade aktsiate avalike esmaemissioonidega möödunud aastal 2,2 miljardit dollarit, mida on ligikaudu vaid pool sellest, mis 2010 õnnestus koguda. Neljandas kvartalis ei jõudnud mitte ükski Hiina ettevõte üldse börsile.
USAs noteeritud Hiina ettevõtete aktsiad tegid eelmisel aastal vähikäigu murede tõttu, et Hiina majanduskasv ei ole jätkusuutlik ning mitmete raamatupidamispettuse süüdistuste tõttu.
Juhtkonnale ja teatud riskikapitalistidele pakuvad kukkunud aktsiahinnad võimalust osta firmad endale erakapitali eest ning hiljem firmad taas börsile viia, tõenäoliselt Hongkongis või Mandri-Hiinas, kus saadakse kõrgemat hinda kui USAs.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Kuidas Sul täna suhted sülearvutiga on? Kõik sujub ja ei pane seda tähelegi? Super! Või oled hoopis teinud järjekordse sunnitud pausi, et hangunud arvutile restart teha? Või videokohtumiselt pidevalt lahkunud ja uuesti liitunud, sest samal ajal Exceli avamine käib arvutile üle jõu?
Viimased uudised
Pingerivis 128 toidutööstust
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele