Birjo Must • 5. märts 2012 kell 9:22

Jäähoki Liit toetab profihokiklubi teket

Maailmameister Soome naabrina on väga oluline, mis tasemega meeskonna äriimehed suudavad komplekteerida, kommenteeris Eesti Jäähoki Liidu peasekretär Riho Soonik.  

”Idee iseenesest pole küll uus ning seda on püütud ka varem teha, kuid paraku on see jäänudki vaid ideeks,” lausus Soonik. Seekord oli aga tema see, kes viis Tero Taskila kokku Soome Jäähoki Liidu peasekretäri, presidendi ja ka Mestise liiga juhiga.

Varem olevat see tema sõnul ebaõnnestunud mitmel põhjusel. Ka Panter Purikad mängisid mõni aeg tagasi oma klubiga aste madalamal Soome liigas. Kokkuvõttes aga ei vastanud Sooniku sõnul nii rahalised võimalused kui ka meeskondlik komplekteeritus sellele, mis põhjanaabrite juures ees ootas.

”Soome on ju täna ikkagi maailmameister riik jäähokis ja sealne tase on väga kõrge. Väga oluline on see, mis tasemel meeskond suudetakse komplekteerida ja muidugi pole jäähoki maailma odavaim spordiala,” tunnistas Soonik, kuid avaldas lootust, et see katse siiski õnnestub.

Kõige alus on ikkagi finants ja selle taha ongi eelmised katsed jäänud, lisas ta. Õnneks pole Eesti Sooniku kinnitusel jäähoki maailmas päris tühi koht. ”Oleme hetkel 26. riik maailmas ehk selline Harju keskmine. Üle 40 meie mängija mängib täna välismaal erinevates riikides,” tutvustas ta.  Samas tõdes Soonik, et ainult Eesti meestega pole Soome liigas täna midagi teha ning umbes pooled mängijad peaksid tulema välismaalt.

Klubile sponsorite leidmine polevat samuti väga keeruline. ”Meie naaberriikides Soomes, Rootsis ja Lätis on jäähoki religiooni tasemel ja seda toetavad väga paljud sponsorid. Kuna on minek Mestise liigasse Soome, siis usun, et Soome sponsorid tahavad samuti toetada. Lisaks on Eestil Soomega ka kattuv ühine turg,” arvas Soonik.

Investeerimispankur Joakim Helenius ja Estonian Airi tegevjuht Tero Taskila loovad Eestisse tippjäähokiklubi, mis hakkaks Eestile tuntust tooma rahvusvahelistes hokiliigades ning siia hokituriste meelitama. Kui kõik läheb plaanide kohaselt on meeskond juba tänavuse hooaja alguseks koos ning alustab võistlemist Soome tugevuselt teises liigas Mestis.

Hetkel kuum