Väinu Rozental • 11. aprill 2012 kell 12:54

Riigiameti juhi töös pelutab vastutus

Riigiasutuse juhi ametikoht on poliitiliselt ära määratud ja võrreldes ettevõtlussektoriga on juhil väga kitsad tegutsemispiirid, ütles Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

„Ja samas on riigiameti juhil vastutus tunduvalt suurem, sest ta käsutab ju rahva raha,“ lisas Sukles. „Kui sa kaotad rahva raha, siis on pahameel väga suur. Kui ettevõtja kaotab oma raha, siis ta nutab kodus patja.“

Äripäev küsis täna, miks kandideerib riigiametite ja -asutuste juhtideks nii vähe inimesi. Päevaküsimuse ajendiks on viimased konkursid, kus näiteks maksuameti ja Eesti Rahvusringhäälingu juhi kohale oli vaid üks kandidaat.

„Riigiameti juhi töö on raske ja võib-olla pole ka palganumber kutsuv,“ arutles Sukles päevaküsimusele vastates. „Üheks põhjuseks võib olla ka see, et kui ees on juba tugev juht, siis kardetakse, et ta võib uuesti võita. Ja loomulikult on riigiameti juht uuriva ajakirjanduse tähelepanu all, kes tõlgendab fakte omamoodi, ja siis antakse hinnang, mis tavaliselt on hävitav.“

Suklese kinnitusel pole ta ise kunagi kaalunud kandideerimist riigiasutuse juhi kohale. „Olen kandideerinud vaid linnapea ametisse ja siin on vaks vahet,“ lisas ta.

Hetkel kuum