Romet Kreek • 25. september 2012 kell 9:35

Jaapani reaktorite sulgemine tõi õnne Golari õuele

Ajaloo suurim tuumareaktorite sulgemine võib viia rekordilisele veeldatud maagaasi nõudluseni ning suurema Golar LNG ja teiste merd mööda kütuse vedajate õuele, vahendab Bloomberg.

Jaapan, mis oli kunagi maailmas suuruselt kolmas aatoemienergia kasutaja teatas 14. septembril, et loobub 30 aasta jooksul täielikult tuumaenergia kasutamisest. Artctic Securities nimeline Oslos asuv analüüsimaja prognoosis, et maailma suurim LNG ostja vajab tõenäoliselt 2020. aastaks praegusest 19 protsenti rohkem seda kütust. Pareto Securities prognoosis, et selleks ajaks peaks LNG laevastik enam kui kahekordistuma.

Analüütikud prognoosivad Golari aktsiale 12kuu perspektiivis 28 protsendist tõusu.

Kuigi üleilmne LNG toodang ei ole olnud kunagi nii suur kui praegu, ei ole LNG laevast käinud kaasas toomisvõimsuse kasvuga, mis on viinud LNG tankerite lastihinnad rekordkõrgele.

Analüütikud ootavad Bermudes Hamiltonis registreeritud Golarilt tänavu kasumi peaaegu neljakordistumist 165,4 miljonile dollarile. Kompanii, mille tuumikomanik on Norra miljardär John Fredriksen, aktsia hind on tõusnud selle aasta 9. mai põhjast 21 protsenti. Analüütikute prognoosi kohaselt tõuseb 38,35 dollarit maksev aktsia 12 kuuga 49,06 dollarile.

Moodsa LNG tankeri prahtimishind on aastaga tõusnud 52 protsenti, 150 000 dollarile päevas, prognoosisid analüütikud. Kuigi 2013. peaks prahtimishind langema 142 000 dollarile kuna lisandub uusi laevu, peaks see jätkuvalt ületama Pareto prognoosi kohaselt omanikule nullkasumlikkuseks vajalikku 80 200 dollarit. Golaril on tellitud rohkem tankereid, kui ühelgi teisel laevakompaniil.

Hetkel kuum