Ave Lepik • 26. september 2012 kell 16:02

Lang: ka mustpeadele kehtib omandireform

Omandireformi seadus kehtib ja keegi pole seda ära muutnud, rõhutas kultuuriminister Rein Lang, kommenteerides Mustpeade maja omandivaidlust.

"Mustpeade vennaskond on tunnistatud subjektiks, kellel on õigus tagasi taotleda neilt ebaseaduslikult võõrandatud vara. Ning see vara on olemas," tõdes Lang intervjuus Kuku raadiole.

ERRi uudisteportaali vahendusel pole Langi andmeil Tallinna linnavalitsus suutnud katta omandivaidlusesse kaasatud ja halvas seisukorras oleva Mustpeade maja amortisatsioonikulusidki ning seega jäävad talle arusaamatuks kampaaniad üleskutsetega omandireformi seadust rikkuda.

Minister tuletas meelde, et omandireformi seadus lubab jätta ühe või teise maja tagastamata siis, kui selleks on olemas ülekaalukas avalik huvi. Antud juhul on avalik huvi see, et Tallinna filharmoonia saaks oma tegevust Mustpeade majas arendada ja edendada.

"Kui mustpead maja tagasi saades filharmoonia sealt välja viskaksid, oleks avalik huvi riivatud ja tagastamine ei tuleks kõne alla. Kui filharmoonia saab seal majas vabalt edasi tegutseda ning mustpead täidavad oma lubaduse panustada maja korrashoidu sulaselget raha, siis ma ei saa aru, kust tuleb see avalik huvi, et maja peaks kuuluma Tallinna linnale ning selle saatust peaks otsustama Tallinna linnavalitsus eesotsas Edgar Savisaarega," sõnas Lang.

Tallinna linnavõim otsustas korraldada veebiküsitluse, et uurida inimeste arvamust, kes oleks väärt olema maja omanik - kas hoone peaks jääma avalikku kasutusse. Eilse seisuga oli oma allkirja selle poolt andnud 55 470 inimest. Lisaks tuleb maja linna omandisse jäämise toetuseks sel pühapäeval tasuta kontsert.

Hetkel kuum