Kristi Malmberg • 18. oktoober 2012 kell 6:59

Salva varakahjude väljamaksed kasvasid hüppeliselt

Salva Kindlustus on viimase üheksa kuuga maksnud klientidele 6,1 miljonit eurot kahjuhüvitisi. Enim on vähenenud liiklus- ja kaskokindlustuse kahjud, kuid samas hüppeliselt suurenenud varakahjud.

Kolmanda kvartali lõpu seisuga on Salva poolt välja makstud kahjuhüvitised vähenenud eelmise aasta võrdluses kõige enam kaskokindlustuses. Üheksa kuu kokkuvõttes on Salva klientidele hüvitanud 1,3 miljonit eurot kaskojuhtumite kahjusid, millest septembris maksti välja ligi 127 000 eurot.

Langustrendi on näidanud kolme kvartali kokkuvõttes ka liikluskindlustuse juhtumid. Septembri lõpu seisuga on hüvitisi makstud 2,3 miljoni euro ulatuses, mida on eelmise aasta sama ajaga võrreldes ligi kolmandiku võrra vähem.

Aastases võrdluses on enim suurenenud varakindlustuse väljamaksed, moodustades septembri lõpu seisuga 1,5 miljonit eurot. Hüvitiste maht on kasvanud eelmise aasta sama ajaga võrreldes neljandiku võrra ning eelkõige just eraisikute juhtumite arvelt. Väljamaksete suurenemise põhjuseks on olnud mitmed elumajade põlengud Eesti erinevates piirkondades. Kuna põlengute puhul on kahjusummad suured, siis on see kasvatanud ka väljamaksete kogumahtu.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, kasvas kolme kvartali kokkuvõttes reisikindlustuse kahjuhüvitiste maht 10 protsendi võrra, septembrikuu väljamaksed näitavad aga taas langustrendi. Aasta üheksa kuuga maksti klientidele 822 000 eurot hüvitisi, millest septembris tasuti 70 000 eurot.

Salva Kindlustuse poolt kogutud kindlustusmaksed moodustasid septembris 1,3 miljonit eurot. Selle aasta üheksa kuu kokkuvõttes jäi kogumaht eelmise aasta sama perioodi tasemele.

Salva Kindlustuse AS on 1993. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev kahjukindlustusselts, mille turuosa on statistikaameti andmetel üle 7%. Salva Kindlustus pakub era- ja äriklientidele kõiki enamlevinud kahjukindlustustooteid, omades 20 esindust ja müügipunkti üle Eesti. Lisaks on Salva liikluskindlustust võimalik sõlmida ka 15-s regionaalses liiklusregistri büroos.

 

Hetkel kuum