30. oktoober 2012 kell 7:20

Elektrimüüjad muutsid hindu

Konkurentsi ja eraisikute lepingute ennetähtaegse lõpetamise leppetrahvide kaotamise tagajärjel muutsid elektrimüüjad pakette.

Hinnavõrdlusportaali Energiaturg.ee andmetel tõstis Eesti Energia eile kõiki hindu ajatariifse süsteemiga elektripaketis „Kindel“ vahemikus 0,12 kuni 0,59 senti. „Kombineeritud“ elektripaketis tõusid ajatariifsed hinnad 0,10 kuni 0,26 senti, paketis „Muutuv“ langesid hinnad 0,12 kuni 0,3 senti.

Elektrimüüja 220 Energia ei paku enam kahetariifseid börsihinnaga pakette - tarbijate valikus on nüüd kaks põhitariifiga börsihinnaga paketti, mille marginaale on elektrimüüja langetanud 0,09 senti.

Elektrum Eesti oma elektripakettide hindasid muutnud ei ole. Eraisikute lepingute ennetähtaegse lõpetamise leppetrahvi kaotasid kõik seni paketid avalikustanud kolm elektrimüüjat, hindu on tõstnud selle tagajärjel tänaseks neist üks – Eesti Energia.

Eile avaldas oma elektripakettide hinnad AS Eesti Gaas, kes hakkab pakkuma eratarbijatele esialgu üksnes muutuva hinnaga pakette. 

Energiaturg.ee on sõltumatu ja tarbijakeskne elektripakettide hinnavõrdlusportaal, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo GLIMSTEDT, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum