Laura Mallene • 28. detsember 2012 kell 7:00

Estonian Air loodab streigimurdjaile

Estonian Airi juhi Jan Palméri sõnul ei ühine kõik piloodid 7. jaanuaril liinilendurite ametiühingu streigiga ja ettevõte proovib nende abil hakkama saada.

Estonian Air on praegu tegevuses. Valmima peavad plaanid. Streigiga lennufirma ei tegele – see ülesanne on riiklikul lepitajal.

"Tema kontrollib nüüd protsessi. Proovime seda [pilootidega – toim.] arutada mitteametlikult, aga riiklik lepitaja on see, kes räägib liinilendurite ametiühingutega," kinnitas lennufirma juht.

"Streik oleks ettevõtte jaoks katastroof," lisas Palmér. Ta ei osanud öelda summat, mida nõuaks streik.

Praegu tegeleb Estonian Air plaaniga B. "Mõned piloodid ei osale streigis, proovime panna kokku plaani. Töötame selle nimel, kuidas saada hakkama lendude ja reisijatega. Proovime neid ümber suunata ja proovime lennata nii palju kui võimalik," kirjeldas Palmér tegevuskava.

Plaani raskendab asjaolu, et liinilendurite ametiühingu teade tuli väga halval ajal, täpselt enne jõuluperioodi. Ettevõttel ei ole kerge vajalike inimesteni jõuda.

"Loodan väga, et jõuame diskussioonini ja nad ei hakka streikima. See oleks firmale kohutav. Peame plaanima, me ei tea, mis juhtub. Samal ajal loodame, et nad istuvad riikliku lepitajaga maha," ütles Palmér.

Hetkel kuum