Kristi Malmberg • 21. detsember 2012 kell 11:19

Estonian Airi piloodid alustavad streiki

Täna tööandjale edastatud streigiteate kohaselt alustab Eesti Liinilendurite Assotsiatsioon (ELA) 7. jaanuari hommikul kell 5:30 streiki kollektiivlepingu sõlmimiseks. Tööseisak kestab kuni kollektiivlepingu sõlmimiseni.

Estonian Airi juht Jan Palmér ütles Äripäevale, et ei oska esialgu olukorda kommenteerida, juhatus kogunes kriisikoosolekule kell 15.

Streigi põhjuseks on kollektiivlepingu ülesütlemine tööandja Estonian Air AS-i poolt 9. augustil 2012, mis jõustub 6 kuu möödudes ehk 9. veebruaril 2013. Alates 9. veebruarist tekib olukord, kus on puudulikult reguleeritud pilootide töö- ja puhkeaeg ning kaovad sotsiaalsed garantiid.  Läbirääkimised uue kollektiivlepingu sõlmimiseks on alates 2009. aastast veninud ning tööandja ei ole näidanud välja tahet töötüli lahendada.

Piloodid nõuavad uue kollektiivlepingu sõlmimist sisuliselt samadel tingimustel, mis olid kokku lepitud Aktsiaseltsi Estonian Air ja ELA vahel 15.05.2008. a sõlmitud kollektiivlepingus.

Kollektiivlepinguga soovivad piloodid reguleerida lennuohutust tagavat ja üleväsimust vältivat töö- ja puhkeaega, sotsiaalseid garantiisid, mis hõlmavad koondamise regulatsiooni ja vanemusjärjestust, mis tagab ettevõttes kogenud pilootide kaadri ning korra ja läbipaistvuse pilootide edutamisel ja koondamisel.

Eesti Liinilendurite Assotsiatsioon (ELA) esindab ligi 80 eesti liinilendurit.

Hetkel kuum