Ave Lepik • 9. september 2013 • 1 min
Jaga lugu:

President Ilves hurjutas riigikogu peibutusparte

President Toomas Hendrik Ilves märkis riigikogu ees kõnes, et mitmed parlamendisaadikud ja ministrid kandideerivad kohalikesse volikogudesse, kuigi ei kavatse sinna tööle minna.

Tema sõnul tuleks sellega seoses valida, kas riigikogu liikmed ei oleks nimekirjade esinumbrid või seadustada nende kahel toolil istumine, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Valimisplakateilt üle Eesti vaatavad valijate poole riigikogu liikmed ja ministrid, kes kandideerivad kohalikesse volikogudesse. Mõnigi neist ei plaani sinna tööle minna," sõnas Ilves.

"Reklaam, millest on teada, et kandidaat valituks saades oma kohta vastu ei võta, viib otse meie erakondliku süsteemi diskrediteerimisele. See on silmakirjalik ja võõrandav. See põhjustab suhtumist, mida kuuleme ja loeme meediast päevast päeva. Te teate, et nii on," kõneles ta.

President kutsus poliitikuid olema oma valijate vastu ausad. Tema sõnul on selleks kaks võimalust.

"Riigikogu võib taastada liikmete õiguse osaleda kohalikes volikogudes. Sel juhul tuleb põhjalikult läbi vaielda sellise olukorra põhiseaduspärasus, ent sedagi ei maksa karta. Teine võimalus on täita kehtiva seaduse eesmärke. Sel juhul olgu linna- ja vallavolikogud kohalike liidrite päralt. Ja siis tuleks ka just neid valimisvõitluses esile tõsta," selgitas Ilves. "See on riigikogu ehk eesti esindusdemokraatia maine küsimus."

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt