Indrek Kald • 14. veebruar 2013 kell 8:31

Aktiivsete investorite tuludeklaratsiooni esitamine lihtsustus

Kui varem sai internetipangast tuludeklaratsioonile kanda automaatselt vaid laenu- ja liisinguintresse, siis tänavu võib investeerimiskonto raporti kaudu edastada ka andmeid konto sisse- ja väljamaksete kohta.

"Kõik aktiivsed investeerijad saavad möödunud aastal investeerimiskontol tehtud tehingud sortida, koostada nende põhjal mugavalt investeerimiskonto raporti ja saata selle siis otse internetipangast maksuametile ning ära jääb deklaratsioonis investeerimiskonto kirjete käsitsi sisestamine," ütles Swedbanki eraisikute arveldus- ja investeerimistoodete osakonna juhataja Ede Raagmets.

Väärtpaberitehingute andmed on netipangas olemas deklaratsiooni esitamise alguseks ehk alates 15. veebruarist.

Juba praegu on Swedbanki internetipangas olemas tulude deklareerimiseks vajalik info. Need, kes on möödunud aastal maksnud kodu ostuks võetud laenu või liisingu pealt intressi või teinud investeeringuid investeerimiskonto kaudu, saavad vajalikud andmed ka e-maksuametisse oma tuludeklaratsioonile üle kanda.

Tuludeklaratsiooni saab esitada 15. veebruarist 1. aprillini saab e-maksuameti kaudu.

Neile, kes esitavad oma deklaratsiooni e-maksuameti kaudu, kelle deklaratsioon ei vaja lisakontrolli ja kes on varem maksuameti tähtaegadest kinni pidanud, hakkab maksu- ja tolliamet enam makstud tulumaksu tagastama 28. veebruaril. Paberdeklaratsiooni esitanud peavad ootama vähemalt 20. aprillini.

Kui deklaratsioon tuleb ka üle kontrollida, tagastab maksu- ja tolliamet enam makstud tulumaksu deklaratsioonis näidatud pangakontole hiljemalt 1. juuliks. Kui olete füüsilisest isikust ettevõtja või möödunud aastal vara võõrandanud, tuleb juurde määratud tulumaks riigile tasuda hiljemalt 1. oktoobril.

Tuludeklaratsiooni peavad esitama Eestis makse maksvad eraisikud, kes on 2012. aastal saanud tulu vara võõrandamisest, ettevõtlusest või välismaalt. Samuti on deklaratsioon vaja esitada neil, kes tegid mullu sisse- või väljamakseid investeerimiskontol või kes soovivad kasutada maksusoodustusi, näiteks tulumaksutagastust koolituskuludelt, oma kodu jaoks võetud laenu intressilt, kolmanda pensionisamba sissemaksetelt jne.

Maksu- ja tolliameti kodulehel on avatud spetsiaalne tuludeklaratsiooni infoleht.

Hetkel kuum