Marta Jaakson • 27 veebruar 2013

Komisjon soovitab päästeameti juhiks Tammearu

Päästeameti peadirektori kandidaatide hindamiskomisjon otsustas peale hindamisvoorude läbiviimist esitada siseministrile päästeameti peadirektori kandidaadiks Kuno Tammearu.

Hindamiskomisjoni esimees Leif Kalev kommenteeris, et komisjoni hinnangul on Tammearul olemas vajalikud eeldused, et juhtida üht siseturvalisuse olulisemat ametit. „Ootused uuele peadirektorile on kõrged ning me soovime peatselt näha selgeid tulemusi ja vastutustundlikku juhtimist ameti igapäevatöö korraldamisel ja arengu suunamisel,“ teatas Kalev.

Siseministeeriumi päästepoliitika asekantsler Hannes Kont selgitas, et ameti usalduse hoidmiseks on uue peadirektori esmane ülesanne pöörata tähelepanu analüütilise võimekuse suurendamisele. „Päästeala vajadused on tihti suuremad kui riigieelarve võimalused ning seetõttu on igapäevase elupäästevõimekuse ja ennetustegevuse tagamiseks vaja läbimõeldud otsuseid,“ märkis Kont.

Kuno Tammearu omab Riigikaitse Akadeemia bakalaureusekraadi 1998. aastast pääste- ja tuletõrjeinseneri erialal ning TTÜ magistrikraadi haldusjuhtimises möödunud aastast. Tammearu on Päästeametiga seotud alates 1992. aastast, mil ta alustas Mustamäe komando päästjana. Möödunud aasta algusest töötab ta peadirektori asetäitjana päästetöö alal.

Päästeameti senise peadirektori Kalev Timbergi ametiaeg lõpeb 1. märtsist, kuni uue juhi tööleasumiseni asendab teda Ain Karafin. Päästeameti peadirektori konkursi kuulutas siseministeerium välja aasta alguses. Kohale kandideerimiseks laekus seitse avaldust, kellest teise vooru pääses neli.

Kandidaate hindas komisjon koosseisus siseministeeriumi kantsler Leif Kalev (komisjoni esimees), riigisekretär Heiki Loot, kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran, siseministeeriumi päästepoliitika asekantsler Hannes Kont, siseministeeriumi personalipoliitika osakonna juhataja Aivi Sirp, hindamisse oli kaasatud ka personalifirma Fontes.

 

Hetkel kuum