Raido Neemre • 2. detsember 2013 kell 20:08

Goldman: 2014. aasta toob korrektuure

Goldman Sachsi USA peastrateeg hajutas täna antud usutluses CNBCle hirmud aktsiamulli ja Föderaalreservi võlakirjaostu programmi vähendamise mõju osas finantsturgudele.

Ennustades järgmise aasta majandusseisu, ütles David Kostin CNBCle, et S&P 500 võib jõuda 1900 punktini 2014. aasta lõpuks ning majandus jätkab tõusuteel, kuid investorid peaksid olema valmis 10% korrigeeringuks samas ajaraamis.

“Teisisõnu, ettevõtete kasumid jätkavad kasvamist ja olukord majanduses muutub paremaks,” sõnas Kostin. “Teine murekoht on Föderaalreservi võlakirjaostu programmi vähendamine. Turg on praeguseks 18 kuu jooksul 50% kasvanud, kuid mingeid korrektsioone pole olnud. See on põhimõtteliselt olnud sööst otse taevasse.”

Kostin ütles CNBCle, et kvantitatiivanalüüsi ja simulatsioonide põhjal ennustab ta järgmisel aastal turu korrektsiooni  tõenäosuseks 67%.

Korrates Goldmani seisukohta, et Föderaalreserv alustab võlakirjaostu programmi vähendamist 2014. aasta märtsis, ütles Kostin, et madalad intressitasemed aastaid peale 2008. aasta majanduskriisi lubavad ettevõtetel laenude hindu fikseerida.

“Enamus firmasid on oma võlad refinantseerinud, nende tähtaega pikendanud,” sõnas Kostin. “Nad on sellest väga madalast, enneolematult madalast intressitasemest kasu lõiganud optimeerimaks oma võlaprofiili.”

Juulis ütles Kostin CNBCle, et turud on jätkuvalt üsna õiglase hinnaga ja parim kauplemisvõte oli müüa võlakirju ja osta aktsiaid. Ta ütles, et detsembri väljavaade oli “majandusaktiivsuse edendamine,” ja ta ennustas, et S&P 500 võib jõuda 1750 punktini aasta lõpuks. Eelmisel nädalal sulgus indeks 1805 punkti juures.

Hetkel kuum