26 detsember 2013

Parim börsilugu lõi investorile näo

Äripäeva parimaks börsilooks valiti Kadri Põlendiku artikkel “Väikeinvestor Leida Rammo aktsiaid müüa ei kavatse”, mis ilmus Äripäevas 27. märtsil.

Tegemist oli portreelooga väikeinvestorist näitlejast Leida Rammost, kes hoiab veel kõrges easki end kursis aktsiaturul toimuvaga ning leiab, et Eesti majanduse elavdamiseks oleks viimane aeg laenu võtta. Oma esimese investeeringu tegi Rammo 1997. aastal loodud Äripäeva indeksifondi. Aastate jooksul on ta ostnud nelja börsifirma aktsiaid, olles osanik Tallink Grupis, Premia Foodsis, Trigon Property Developmentis ja Leedu Telekomis.

Kadri andis oma looga börsile investeerimisele näo, näitas, et see on kerge ja jõukohane kõigile. Tegemist oli looga, mis eristus, sest valdavalt saavad Äripäeva börsilehekülgedel sõna analüütikud, börsifirmade juhid ja suurinvestorid.

Loodetavasti aitas see lugu murda eelarvamust, et börsile investeerimise eelduseks peab olema palju kapitali. Kadri kirjutatud portree oli siiras, Leida Rammo ei rääkinud mitte ainult oma võitudest, vaid ka börsile investeerimises saadud kaotustest. Lisaks Kadri loole valiti parima börsiloo nominentideks Rainer Saadi 21. veebruaril ilmunud artikkel “Mida teha tagastatud tulumaksuga?” ja Raivo Sormuneni 20. septembril ilmunud artikkel “Millised Balti aktsiad pakuvad suurimat võimalust rikastumiseks”.

Rainer jagas oma artiklis soovitusi, mida igal aastal eraisikute tulude deklareerimise järel tagastatud tulumaksuga tasub inimestel teha. Ta pakkus välja viis soovitust: vähendada võlgu, luua finantspuhver, hakata koguma mõne suurema ostu jaoks, investeerida börsile või paigutada iseendasse. Need soovitused on asjakohased ka järgmisel aastal.

Raivo tegi oma artiklis ülevaate Balti börsidel olevatest ettevõtetest, mille aktsia hinnale oodati kõige suuremaid kasvuvõimalusi. Investoritel tasuks see lugu üles otsida ning võrrelda viimastel kuudel börsil toimunuga, et teada saada, kas sügisel antud soovitused pidasid paika. Võib-olla ei ole ka praegu hilja neid investeerimissoovitusi järgida.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum