TREV-2 neljakordistas kasumi

Indrek Kald 13. veebruar 2014, 16:19

Taristuehituse kontserni TREV-2 Grupp kasum ulatus mullu nelja miljoni euroni võrrelduna miljoniga aasta varem.

Ettevõtte teatel jääb nende teenitud kasum alla ainult kahele buumiaja aastale. Samas tunamullu sai TREV-2 Grupp 8,3 miljonit eurot kahjumit.

Grupi käive kasvas möödunud aastal eelnevaga võrreldes 17 protsenti ning ületas esmakordselt saja miljoni euro piiri. Auditeerimata andmetel ulatus TREV-2 Grupi käive 103 miljoni euroni.

"Aasta tagasi kinnitatud strateegia keskenduda peamiselt tee-ehitusele ja -hooldusele ning keskkonnaehitusele on toonud positiivse kogutulemuse, lisaks kasumile ka käibenumbrites," lausus TREV-2 Grupi juht Erki Mölder.

Möödunud aasta novembris müüs ettevõte üldehitusega tegeleva tütarfirma TREV-2 Ehituse OÜ ning vähendas kontserni kuuluvate ettevõtete arvu neljateistkümnelt seitsmele.

"Alanud aastal on seoses eurorahade vähenemisega hulgaliselt väljakutseid, kuid TREV-2 Grupp on taastanud oma buumijärgsetel aastatel langenud finantsvõimekuse. Plaanime tee-ehituse ja hoolduse valdkonnas otsida ja leida täiendavaid laienemisvõimalusi," märkis Mölder.

"Turgu laiemalt vaadates võib täheldada välismaiste ettevõtete aktiviseerumist – nii lõuna- kui põhjanaabritest teenusepakkujad osalevad üha aktiivsemalt suurematel hangetel. See sunnib kohalikke ettevõtteid pöörama senisest enam tähelepanu efektiivsuse kasvule, kuid avaldab survet ka koostöö ja konsolideerumisvõimaluste otsimisele," lausus ta.

TREV-2 kasvatas möödunud aastal ka investeeringuid keskkonnasäästlikesse tehnoloogiatesse, kaasaegsesse tehnikasse ja töötajate koolitamisse kolme miljoni euroni.

TREV-2 Grupi ettevõtetes töötab kokku üle 500 inimese.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. February 2014, 16:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing