G8 peatas Venemaa liikmelisuse

Sirje Rank 18. märts 2014, 13:10

Maailma juhtivate riikide ühendus G8 on peatanud Venemaa liikmelisuse, teatas Prantsusmaa välisminister Laurent Fabius oma Twitteri konto vahendusel.

6. juuni kohtumisele on (Venemaa - toim.) president jätkuvalt kutsutud, kuid G8s oleme me otsustanud Venemaa liikmelisuse peatada, säutsus Fabius.

Prantsusmaa välisminister kommenteeris Twitteri konto vahendusel täna ka Venemaa tellimust Prantsusmaa Mistral tüüpi sõjalaevadele.

"Üheltpoolt ei kujuta me ette Venemaale relvastuse tarnimist, teisalt on reaalsus, töökohad," märgib minister, kes sel nädalal antud intervjuudes on öelnud, et Prantsusmaa võib kaaluda relvamüügitehingu tühistamist, kui ka teised ELi liikmesriigid on valmis võrreldavas mastaabis ohvreid tooma. Eelkõige Suurbritannia, mis teenib hästi Venemaa jõukate finantskeskusena.

"Küsisin William Hague'ilt (Suurbritannia välisminister - toim.), mida ta Venemaa sanktsioonide suhtes mõtleb," säutsus Fabius.

Sõjalaev on osa 2011. a Prantsusmaa ja Venemaa vahel sõlmitud 1,2 mld euro suurusest tehingust, mis kujutab endast kõigi aegade suurimat NATO relvade müüki Venemaale.Tehingust sõltub Prantsusmaal ca 1000 töökohta.

Välisminister Urmas Paet ütles täna ajakirjanikele, et kui uued arengud Ukrainas muudavad aktuaalseks Venemaa suhtes majandussanktsioonide kehtestamise, siis tuleks esimesena kõne alla tõenäoliselt relvamüügi keeld.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. March 2014, 13:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing