Autorollo: asju aeti MAQS büroos

Piret Reiljan 02. aprill 2014, 17:15

Siim Roode osalusega MAQSi advokaadibüroo pearaamatupidaja kinnitas Autorolloga seotud ja arvatavalt variisikute käes olnud Renaldo Investi 2010. aasta aruande.

Aruanne kinnitati alles 2012. aasta mais. MAQSi pearaamatupidaja Pille Pilk ütles Äripäevale, et ilmselt keegi edastas talle majandusaasta aruande kinnitamiseks, nagu ikka, kuid ta ei mäletanud, kes seda tegi. Kui pakkusime, kas seda võis teha tema kolleeg Roode, kes on ajanud Autorollo asju, pidas Pilk seda loogiliseks. Veidi hiljem järele mõeldes arvas ta, et aruande kinnitamise palve võis tulla ka endiselt MAQS büroo advokaadilt Kaimo Räppolt. Kusjuures Räppo nime on ka Autorollo istungitel juba mainitud, nimelt on hageja esitanud kohtule tõendi, et Räppo eraarvele liikus 200 000 krooni Autorollo tehingutest saadud raha. Seega puutus lisaks Roodele Autorollo saagaga kokku ka Räppo, kes Äripäeva andmetel lahkus MAQS büroost konfliktiga.

Ametlikult Renaldo Investi juhatuse liikme rolli täitnud arvatavate variisikute Argo Hollo, Martin Sillandi ja Volodymyr Protase nimed ei olnud igatahes MAQS raamatupidajale Pilgule tuttavad.

Renaldo Investi ja Siim Roode vahel on veel seoseid. Autorollo eelmisel kohtuistungil soovis hageja kohtule esindaja tõendeid, mis hageja advokaatide sõnul näitasid, et Renaldo Investi ülekandeid tehti MAQS advokaadibüroos. Neid konkreetseid tõendeid aga kohtunik vastu ei võtnud, kuna need esitati hageja poolt liiga hilja, pärast ettenähtud tähtaega. Hageja esindaja Olevi-Jüri Luik ütles kohtus, et tema eelduse kohaselt tunnistavad Hollo ja Sillandi peagi kohtus, et nad olid asjas variisikud.

Seni pole Renaldo Investi endised omanikud ja juhatuse liikmed Hollo ning Sillandi kohtusse tunnistusi andma ilmunud, kuigi kohus on neid selleks kohustanud. Äripäev suhtles eile telefonitsi Holloga, kes on reedeks uuesti kohtusse kutsutud. Hollo ei andnud oma tegevuse kohta Renaldo Investis sisulisi kommentaare ja keerutas teema ümber, öeldes näiteks, et äri on äri ja muud taolist. Ta ütles, et tunneb Siim Roodet. Hollo ja Roode ning ka Sillandi on kõik olnud seotud ärimees Toomas Rüütmanni äridega, kus omal ajal samuti skandaalne pankrotiasi käis.

Homme jätkub Harju maakohtus Autorollo kohtuprotsess. Homsel istungil annavad tunnistusi Autorollo endised juhatuse liikmed Tiit Pohl ja Janos Sillamaa, samuti Autorollo endine raamatupidaja Maris Metsis ning Autorolloga finantsnõustajana kokku puutunud Erkki Kibbermann.

Reedel annavad tunnistusi võtmetegelased nagu keskkonnaminister Keit-Pentus Rosimannuse isa Väino Pentus, kes on Autorollo endine omanik, ja ka advokaat Siim Roode, kes võttis Autorollo Pentuselt üle. Äripäeva andmetel palus Roodel Autorollo asju ajada perekond Rosimannus. Väino Pentuse tunnistust ajakirjanikud Äripäeva andmetel kuulama ei pääse.

Samuti on reedeks kohtusse kutsutud varem ilmumata jäänud ja Renaldo Investis arvatavalt variisikutena figureerinud Hollo ja Sillandi.

RENALDO INVEST

2010. aasta 11. juunil kanti Äriregistrisse ettevõte AutoHills, millest 50% kuulus Autorollole ja 50% Kiili Autovedudele. Autorollole tütarfirma asutamise ja varade tütarfirmasse viimisega tegeles Siim Roode.
17. juunil sõlmisid Autorollo esindaja Väino Pentus ning Renaldo Invest OÜ esindaja Martin Sillandi Tallinnas notaris pandilepingu. Lepingu kohaselt pantis Autorollo võlakohustuse täitmise tagamiseks osaluse AutoHillsis Renaldo Investile.
22. novembril ehk viis kuud pärast tütarfirma asutamist jäi Autorollo oma osalusest AutoHillsis ilma, osalus läks Renaldo Investi omandusse. Selle ettevõttega olid seotud Argo Hollo ja Martin Sillandi. Näiteks oli Roode, Hollo ja Sillandi varasem ühine kokkupuutepunkt ärimees Toomas Rüütmann, kelle äridega on seotud olnud kõik kolm.
8. detsembril loovutas Renaldo Invest oma osaluse AutoHillsis kaasomanikuks olnud Kiili Autovedudele.

Allikas: Äripäev

TAUST

2011. aasta kevadel kuulutati välja transpordiettevõtte Autorollo pankrot. 2012. aasta lõpus esitas pankrotitoimkonna kontrolli alla liikunud Autorollo ligi 580 000 eurose tsiviilhagi keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse, Rain Rosimannuse ja advokaat Siim Roode ning Roode osalusega ettevõtete Roode & Partnerid ning MAQS Law Firm Advokaadibüroo vastu. Hageja näeb Rosimannustel ja Roodel süüd Autorollo võlausaldajate kahjustamises ja ettevõttest vara väljaviimises. Kohus vabastas hagist eraisiku pankroti läbimise tõttu ministri isa Väino Pentuse, kellele Autorollo minevikus kuulus. Kohtuprotsess Autorollo asjas algas mullu juunis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2014, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing