Savisaar: aeg küps linnaprügilaks

28. aprill 2014, 11:37

Kui Tallinn ostaks Veolialt tagasi kõik Tallinna Prügila aktsiad, odavneks ka prügiveo hind ja tõuseks teenuse kvaliteet, ütles Edgar Savisaar.

“Tänasel kujul on Tallinna Prügila kui sümbol Euroopa Liiduga kaasnevale inimvõõrale üleinvesteerimisele, kus on eesmärgiks valada võimalikult moodne ja euroopalikult gigantne „betoonehitis”, kuid inimesed selle taustal ära unustada,” kirjutas Savisaar täna ajalehe Pealinn arvamusloos. “Oleme saanud endale moodsa ja hiiglasliku prügikombaini, mis jahvatab ära kolmandiku Eesti jäätmed, kuid mille euroopalik kõrgtehnoloogilisus tuleb kinni maksta meie inimeste piiratud eelarvetest.”

Savisaare sõnul on Tallinna Prügilast saanud teine Mäo rist, mis on suurejooneline ja kallis, kuid mida me tegelikult ülal pidada ei jaksa. “Tallinna Prügila oma euronõuete täitmise, mastaapsuse ja suurinvesteeringute kombinatsiooni tulemusena kui veskikivi Eesti inimeste kaelas, tõeline ja iga päevaga üha talumatum finantsnuhtlus,” kirjutas Savisaar.

Savisaare sõnul oleks lahenduseks see, kui Tallinna linn ostaks endale Veolia Umweltservice Beteiligungsverwaltungs GmbH omandis olevad 65 protsenti Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse aktsiaid ja koos olemasoleva 35 protsendilise aktsiapakiga muutuks Tallinna Prügila sajaprotsendiliseks omanikuks. Ehk sisuliselt moodustuks Tallinna Prügilast munitsipaalprügila.

“Olukorras, kus Tallinna linn saaks ainuisikuliselt otsustada prügipoliitika kujundamise üle, võiksid linnaelanikud oodata kvalitatiivset hüpet nii prügimajanduse kvaliteedi osas kui ka olulist hinnaalandust teenuste pakkumise poole pealt,” märgib Savisaar. “Kas Tallinna Prügila majandustegevus elanikele päris tasuta kätte tuleks, seda siinkohal lubada ei ole võimalik, kuid jätkusuutlikult pere eelarveid rõhumata kindlasti. Olgugi et pikemas perspektiivis, kui Tallinna linn on oma poliitikat piisavalt ellu suutnud viia, ei ole välistatud ka tasuta prügikorraldus.”

Savisaare sõnul lahendab Tallinna linnvõim prügila ülevõtmisega mitte ainult tallinlaste probleemi, vaid ka paljude teiste Eesti elanike probleemi, kes Tallinnast väljaspool Tallinna Prügila finantsdiktaadile täna alluma peavad.

Savisaare sõnul üritati Veolia Umweltservice Beteiligungsverwaltungs GmbH omandis olevad 65 protsenti aktsiatest 2012. aastal müüa 2500 eurose osakapitali suurusega ettevõttele. “Sellisele osaluse liikumisele pani Tallinna linn tookord käe ette, ja õigesti tegi,” lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2014, 08:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing