Arco kasumis tänu Ehituse müügile

Fredy-Edwin Esse, California 08. mai 2014, 19:20

Arco Vara teenis aasta esimeses kvartalis puhaskasumi tänu Arco Ehituse müügile, kuid teiseks kvartaliks ennustab juhatus juba puhaskahjumit.

Võrreldes 2013. aasta esimese kvartaliga kahanes see aasta Arco Vara müügitulu 1,7 miljonilt eurolt 1,1 miljoni euroni. Mullune nullkasum suudeti see aasta aga pöörata 0,4 miljoni euro suuruseks puhaskasumiks.

Arcol on praeguseks alles jäänud kaks divisjoni - arendus ja teenindus. Teenindusdivisjoni müügituluks kujunes esimeses kvartalis 845 000 eurot, sealhulgas kontsernisisene müügitulu oli 127 000 eurot. Teeninduse müügitulu on aastaga suurenenud tervelt 42%. Müügitulu kasv tuli eelkõige Lätist ja Bulgaariast, kus müügitulu kinnisvarabüroode peamisest tegevusest: müügivahendusest ja kinnisvara hindamisest, kasvas vastavalt 44% ja 132%. Eesti kinnisvarabüroo müügikäibe kasv oli mõõdukam 17%.

Arendusdivisjoni müügitulu oli esimeses kvartalis kokku 397 000 eurot. Arenduse müügitulu vähenes eelkõige kontserni enda arendatavate kinnistute müügi arvel, sest läinud kvartalis müüdi ainult kaks Bišumuiža-1 projekti korterit. Arendusdivisjoni ärikasumiks kujunes esimeses kvartalis 44 000 eurot. Ärikasumi vähenemine on tingitud eelkõige oluliselt väiksemast müügitulust.

Arco Vara juhatuse esimees Tarmo Sild ütleb avalikustatud aruandes, et aasta on alanud plaanipäraselt.

"Esimene kvartal on kasumlik tänu Arco Ehituse müügile, kuid teine kvartal tuleb kahjumlik, ca 0,3 miljonit eurot. Teenindusdivisjoni mahud kasvavad ja on kasumlikud, kuid sellest ei piisa, et katta arendustoodete müügitulu puudumine nii esimeses kui teises kvartalis," märkis aruandes Sild. 

Tema sõnul hakkab arenduse müügitulu tekkima alles kolmandas kvartalis ja ületab kontserni kasumiks vajaliku  taseme uuesti neljandas kvartalis.

Juhatus ei muuda 2014. aasta käibeprognoosi 9 miljonit eurot ja kasumiprognoosi 0,5 miljonit eurot. Sild prognoosib, et täna ehituses olevad arendusprojektid võimaldavad teenida müügitulu kuni 10 miljonit eurot 2014. - 2015. aastal. Sellele lisanduvad ehitusõigusega arendusprojektid.

"Et ettevõtte müügitulu ületaks 10 miljonit eurot ja kasum 1 miljoni eurot 2016. aastal ja pärast seda, tuleb Arco Vara omakapitali tõsta juba 2014. aastal ning paigutada kaasatav raha arendustegevusse. Kaasatava summa vahemik peaks olema 3 kuni 5 miljonit eurot.," ütles Sild.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2014, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing