Arco Vara jäi 0,4 miljoniga kahjumisse

Birjo Must 07. august 2014, 14:19

Arco Vara teise kvartali käive kukkus aastaga kolm korda ja ettevõte teenis 0,4 miljonit eurot puhaskahjumit. 

Ettevõtte teise kvartali müügitulu oli 1,1 miljonit eurot võrreldes 3,5 miljoni euroga mullu samal ajal.

„Teise kvartali müügitulu vähenemine tuleb arendusdivisjonist, kus võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga oli müügikäibe langus 2,4 miljonit eurot. Põhjuseks on asjaolu, et kontserni arendusprojektid on staadiumis, kus müügitulu ei ole veel tekkinud,“ põhjendati kvartaliaruandes ja lubati, et arendusdivisjoni müügitulu olulist kasvu on oodata tänavu aasta teises pooles.

Teise kvartali ärikahjum jätkuvatest tegevusvaldkondadest oli 0,1 miljonit eurot. Aasta eest samal perioodil oli ärikasum 1,7 miljonit eurot. Kontserni puhaskahjum oli 0,4 miljonit eurot võrreldes 1,5 miljoni eurose puhaskasumiga mullu samal ajal.

Teises kvartalis müüs Arco Vara ühe korteri võrreldes 21 korteri ja ühe krundiga mullu samal ajal.

Ettevõtte esimese poolaasta müügitulu jätkuvatest tegevusvaldkondadest oli 2,2 miljonit eurot, mis on 3 miljoni euro võrra väiksem võrreldes eelmise aasta sama ajaga.

Aastaga vähenes arendustegevuse müügitulu 80% ja teeninduse segmendi müügitulu kasvas 19%.

Kuue kuu ärikasum oli 0,5 miljonit eurot ja puhaskasum 0,03 miljonit eurot, aasta eest olid samad näitajad vastavalt 2,0 miljonit eurot ja 1,5 miljonit eurot. „Kasuminäitajate halvenemine on tingitud eelkõige arendusdivisjoni ajutisest müügitulu langusest ja ühekordsetest sündmustest,“ kommenteeriti aruandes.

Tänavu esimesel poolaastal müüdi kontserni arendatavates projektides 3 korterit võrreldes 35 korteri ja kahe krundiga möödunud aastal. 

Omakapitali osakaal koguvaradest on juuni lõpu seisuga 26% ja see on võrreldes möödunud aasta lõpuga vähenenud. Põhjuseks on kontserni varade suurenemine arendusprojektide ehituse käigus, mida rahastatakse laenukapitaliga.

Arco Vara laenukoormus on tänavu kuue kuuga kasvanud 2,2 miljoni euro võrra, kuna arendustegevust finantseeritakse osaliselt pangalaenudega.

Arco Vara aktsia hind on täna Tallinna börsil langenud 1,92%, 1,02 eurole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. August 2014, 14:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing