Arco Vara küsib aktsionäridelt raha juurde

Romet Kreek 14. mai 2014, 13:08

Kinnisvaraarendaja Arco Vara aktsionäre ootab oluline osaluse lahjenemine, kui ei osteta emissioonist täiendavaid aktsiad. Arco Vara emiteerib 3,5 miljonit uut aktsiat.

Emissiooniga tõuseb aktsialkapital 2,45 mln euro võrra, 5,77 miljonile eurole.

Aktsiate nimiväärtus on 70 senti. Uued aktsiad lastakse välja üheeurose hinnaga, teatas ettevõte börsile saadetud aktsionäride üldkoosoleku kokkukutsumise teates.

Praegu on Arco Varal 4 741 707 aktsiat.

Arco vara aktsia on täna langenud 0,9%, 1,10 eurole. Aktsia käive ei küüni tuhande euronigi. Arco Vara aktsiaga kauplemine peatati seoses olulise info avaldamise ootamisega, kuid aktsiaga kauplemine taastus kell 11:05.

11. märtsil teatas ettevõte börsile, et on alustanud ettevalmistusi võimalikuks aktsiakapitali tõstmiseks ja või muu väärtpaberiinstrumendi potentsiaalse teisese pakkumise või emissiooni läbiviimiseks, mis saaks piisava turu toetuse.

Planeeritava kapitali kaasamise eesmärk on aidata kaasa ettevõtte kasvule ning laiendada ettevõtte elamispindade arendustegevust Eesti ja Läti kasvava elanikkonnaga linnades, kusjuures hinnanguliselt vähemalt 80% ressurssidest paigutataks Eesti ja Läti turule ning kuni 20% Bulgaaria või uutele turgudele.

Ettevõttes on lisaks juba omandatud projektidele ootel mitu potentsiaalset arendusprojekti. Arendusootel projektid on läbirääkimiste faasis. Uutesse projektidesse paigutatava omakapitali tootluse eesmärk on vähemalt 20% aastas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. May 2014, 10:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing