Vene oligarh püstitas rekordi: maailma kalleim lahutus

Fredy-Edwin Esse, California 20. mai 2014, 22:02

Vene oligarh Dmitri Rõbolovlev peab enda endisele naisele lahutuse tõttu maksma 4,5 miljardit dollarit, mis venelase advokaadi sõnul on ajaloo kõige kallim lahutus.

Rõbolovlevi advokaadi sõnul plaanib ta vaidlustada esmaspäeval Šveitsis avalikustatud otsuse, vahendab MarketWatch. Eilne otsus tuli pärast kuue aasta pikkust kohtuvaidlust Rõbolovlevi ja tema endise naise Jelena Rõbolovleva vahel, kes olid abielus olnud 23 aastat.

Rõbolovleva väidetavalt nõudis endale kalleid kinnisvaratükke üle kogu maailma, nende hulgas Kreeka väikesaar Skorpios, mills Rõbolovlev ostis 100 miljoni dollari eest ühele oma tütretest.

47aastane Rõbolovlev ehitas oma varanduse üles väetiseäris ning oli varasem väetisefirma Uralkali omanik, mis hetkel on Londoni börsil. Praegu kuulub vene oligarhile jalgpalliklubi AS Monaco.

Forbesi värskeima hinnangu kohaselt on Rõbolovlevi varanduse väärtus 8,8 miljardit dollarit.

Kui otsus jääb püsima, siis see ületaks 2,5 miljardi dollarilise lahutuse Prantsuse kunstikaupleja Alec Wildensteini ja tema endise naise Jocelyni vahel. Lisaks varjutaks see ka meediamoogul Rupert Murdochi 1998. aasta lahutuse oma teisest naisest, Eesti päritolu Annast, mis läks maksma 1,7 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2014, 15:02
Otsi:

Ava täpsem otsing