Malaisia lennufirma oli taas ohupiirkonna kohal

Mait Kraun 22. juuli 2014, 10:48

Lennukite liiklust reaalajas kajastava veebisaidi Flightradar 24 logifailist selgub, et lennufirma Malaysia Airlines lend MH4 suundus taas üle ohtliku ala – seekord üle kodusõjas Süüria.

Lennukiks oli Airbus A380, mis lahkus Kuala Lumpurist pühapäeva varahommikul. Flightradari logi näitas, et umbes 13:20 kohaliku aja järgi lendas lennuk üle Süüria linna Homsi, vahendab ZeroHedge

Teated selle kohta, et MH4 lendas üle Süüria, tekitasid sotsiaalmeedias tuhandete inimeste vastukaja. Twitteris näiteks pidas valdav enamus lennufirma marsruuti vastutustundetuks.

Õhuruumi piiranguid Süüria kohal küll ei ole, kuid Ameerika Ühendriikide lennuamet ning paljud teised organisatsioonid on hoiatanud juba aasta aega, et lennukid antud riiki ei siseneks. „Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni sõnul on tuvastatud Süüria pinnal maa-õhk rakettide tulistamist,“ ütles FAA oma raportis eelmine aasta. Samuti on FAA sõnul tsiviillendudele antud piirkonnas „oluline oht“.

„Mõningad kohalikud lennud lendavad üle Iraagi, Liibanoni ja Jordaania, aga need ei ole suured lennuliinid või mandritevahelised lennud,“ ütles Flightradar24 üks asutajatest Mikael Robertsson.

„Seega Malaysia lennufirma oli esimene, keda me oleme selles piirkonnas üle lendamas näinud. Ma tean, et Iraagi ning Süüria lennufirmad lendavad üle Süüria, kuid mitte rahvusvahelised lennufirmad.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2014, 16:12
Otsi:

Ava täpsem otsing