Tom Lee: jääge positiivseks ja valmistuge aastatepikkuseks tõusuks

Raido Neemre 15. september 2014, 20:56

“Jääge aasta lõpu osas positiivseks,” kirjutas Wall Streeti analüütik Tom Lee kliendikirjas.

“Me näeme, et USA börsi ootab ees aastatepikkune kasv, mida juhib soodne kombinatsioon järgmistest elementidest: suur nõudlus, aktsiate atraktiivne väärtus ja investorite positiivne meelestatus,” kirjutas Lee.

“Me usume, et hiljutine aktsiate langus, mis tulenes Föderaalreservi ootustest, on ajutine nähtus, kuna kasvav majandus toetab aktsiahindade kasvu,” lisas ta.

Lee, kes varasemalt oli JP Morgani USA aktsiate peaanalüütik, prognoosis, et S&P 500 kasvab aasta lõpuks 2075 punktini. Aasta alguses oli see kõige optimistlikum prognoos Wall Street´il. Hiljuti aga ületas S&P 500 2011 punkti taseme ning Lee prognoos on olnud üks kõige vettpidavam üldse.

Hetkel töötab Lee Fundstrat Global Advisorsi heaks ning prognoosib, et S&P 500 jõuab aasta lõpuks 2100 punktini.

USA ettevõtted on enamuse oma kriisijärgsest kasvust kulutanud oma bilansi tasakaalustamiseks, sularaha varude kogumiseks ning kahjumite tagasitegemiseks. Samas on ettevõtted aga oma kapitalikulutusi märkimisväärselt koomale tõmmanud. Kontoritehnika on vananenud ning töötajad on pidanud hakkama saama sellega, mis neil varasemast on olnud.

Hiljutiste andmete kohaselt on ettevõtted aga oma rahakotiraudasid taas avama hakanud.

“Kuigi investeerimine on jätkuvalt märkimiväärselt madal, usume me, et peagi see muutub ning hakatakse taas tuleviku kasumisse panustama,” kirjutas Lee.  

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2014, 20:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing