Mait Kraun • 17. oktoober 2014
Jaga lugu:

10 globaalset tegurit, mis määravad aasta lõpus turgude suuna

Deutsche Bank
Deutsche Bank  Foto: Bloomberg

Deutsche Bank on kokku pannud nimekirja 10-st tegurist, mis ülejäänud aasta jooksul nende meelest turgude suunda mõjutama hakkavad.

USAs saab Föderaalreservi stimuleerimisprogramm lõpu, kuid intressimäärade tõusu enne 2015. aasta teist poolt tõenäoliselt siiski ei toimu.

Föderaalreservi stimuleerimisprogrammi lõpetamine mõjutab turge, kuid suuremad languseid püütakse siiski rahapoliitika kaudu ohjeldada.

USA vahevalimised. Aktsiad peaksid pärast valimisi pigem tõusma hakkama.

EUROOPAS veel deflatsiooni ei ole, kuid inflatsioonimäär on tugevalt surve all ning langemas.

Euroopa Keskpank teatab järgmise 6 kuu jooksul stimuleerimisprogrammist, et võidelda madala inflatsiooniga ning jõuda keskpanga bilansi eesmärkideni.

Euroopa ei lõpeta Jaapaniga sarnaselt, kus domineeriks pidev deflatsioon ning madal majanduskasv.

AASIA arenevate turgudega seotud väärtpaberite väärtus võib seoses Föderaalreservi stimuleerimisprogrammi lõpetamisega surve alla sattuda. Sellisel juhul suureneks kapitali väljavool.

Arenevatel turgudel kriisi ei ole näha, sest majanduste põhinäitajaid on kõvasti tugevamad kui eelmise, 1997. aasta kriisi ajal.

LADINA-AMEERIKAS on fookuses Brasiilia, kus uuel presidendil on ees palju raskeid katsumusi majanduse elavdamisel.

TOORMETE HIND, peamiselt nafta hind, on langenud, sest pakkumine on suurenenud ning USA dollar on tugevnenud. Geopoliitilised riskid ning Ebola pole turule nii suurt mõju siiski avaldanud.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt