Sirje Rank • 17. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Putin ja Merkel tõsiselt eri meelt

Venemaa president Vladimir Putin ja Saksamaa kantsler Angela Merkel Milanos.
Venemaa president Vladimir Putin ja Saksamaa kantsler Angela Merkel Milanos.  Foto: Scanpix/Reuters

Venemaa president Vladimir Putin kohtus täna Milanos Ukraina presidendi Petro Porošenko ja lääneriikide liidritega, kes süüdistavad teda Ukraina kriisi õhutamises, mis võib kaasa tuua Venemaa gaasitarnete katkemise Euroopasse.

Hommikusöögi vormis toimunud Putini ja Porošenko kohtumisel osalesid ka Saksamaa kantsler Angela Merkel, Prantsusmaa president Francois Hollande ja Itaalia peaminister Matteo Renzi.

Neljapäeva hilisõhtul oli Putinil eraldi kahepoolne kohtumine Merkeliga, mis vältas reede hommikusse, vahendas agentuur Bloomberg.

Kremli teatel olid valitsusjuhtidel Putini ja Merkeli kohtumisest väga tõsised erimeelsused Ukrainasisese konflikti allikatest ja põhjustest.

Merkel ja Putin arutasid seni alles ebapiisavalt jõustatud relvarahu mitmeid aspekte, teatas kohtumisest Merkeli büroo. Merkel ütles eile, et Putin on teinud liiga vähe 5. septembril Minskis sõlmitud relvarahu toetamiseks.

EL ja USA süüdistavad Venemaad Ukraina separatistide abistamises. Putin jätkab Venemaa rolli eitamist.

Läheneva talve eel on lahendamata ka Ukraina ja Venemaa gaasivaidlus. Teema on kõne all Milanos, kus on kohal ka Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller ning Venemaa energiaminister Aleksander Novak.

Putini sõnul on gaasitransiit Euroopasse Ukraina kaudu ohus. Kui Venemaa näeb, et Ukraina hakkab Euroopale mõeldud gaasi oma tarbeks võtma, vastab Venemaa gaasitarnete vähendamisega varastatud koguse võrra, hoiatas Putin.

Tuleval teisipäeval jätkuvad kõnelused Ukraina ja Venemaa gaasivaidlusele lahenduse leidmiseks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt