Äripäev • 20. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Lavrov: Vene ja USA suhted on sügavaimas põhjas

Sergei Lavrov  Foto: epa

Venemaa välisminister Sergei Lavrov teatas, et Moskva ja Washingtoni suhted on jõudnud kõige madalamasse põhja, vahendas RIA Novosti.

"Oleme juba küllalt kaugel ja sügaval põhjas," ütles Lavrov. Tema hinnangul on kahe riigi vastastikuse mõistmise piir "ilma järsu kukkumisteta, aga samas ka ilma erilise nähtava püüdeta seda piiri tõsta".

Venemaa uudisteagentuuri TASSi sõnul lisas minister, et mõistlikku alternatiivi ta USA ja Euroopa Liiduga suhete parandamiseks ei näe. Lavrov ütles, et Venemaa ja USA jahedate suhete ajajärk saab olema pikk. See tuleb pikk eelkõige seepärast, et "Ukraina kriis võtab oma aja ja selle lahendamiseks tuleb teha konstruktiivset koostööd, mitte määrata ühepoolseid sanktsioone".

Samas lisas Lavrov, et praeguseid USA ja Venemaa suhteid ei saa nimetada külmaks sõjaks. "Arvan, et jätame selle ajaloolastele, ilmselt kunagi annab keegi kooliõpikutes sellele ajajärgule tabava ja ereda termini," ütles Lavrov.

Venemaa ja USA suhted halvenesid pärast tänavust märtsi, kui Venemaa annekteeris Krimmi. Seejärel viisid Ühendriigid ja Euroopa Liit sisse rea sanktsioone Kremliga seotud inimeste ja ettevõtete suhtes, millele Venemaa omakorda vastas majandusembargoga USA, ELi, Kanada, Austraalia ja Norra toodetele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt