Katariina Krjutškova • 26. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Valitsuses pinge püsib

Sotside esimees Sven Mikser (vasakul) ja peaminister Taavi Rõivas pole veel ühist keelt leidnud.
Sotside esimees Sven Mikser (vasakul) ja peaminister Taavi Rõivas pole veel ühist keelt leidnud.  Foto: Andres Haabu

Rahandusminister Jürgen Ligi taandumine pole valitsuses pingeid leevendanud. Reformierakonna juhatuse liige Valdo Randpere väitis, et teda ajab praegune situatsioon lausa tigedaks.

Pressikonverentsil torkas silma, et vaen teadus-ja haridusministri Jevgeni Ossinovski ja Ligi vahel pole lahtunud. Ligi väitis, et tema meelest oleks väga elegantne kui Ossinovski tagasi astuks. Teisalt ei uskunud ta, et haridusminister seda teeks: „Ma kardan, et tema natuuris on astuda ainult edasi jõhkral moel ja oma agendaga, ma olen seda näinud.“

Ka Rõivas kritiseeris pressikonverentsil sotsiaaldemokraate. „Rahvustepõhise konflikti õhutamiseks ühe ebaõnnestunud sõnumi suuremaks puhumine lihtsalt selleks, et koguda Facebookis like'e või lühikest poliitilist profiiti, ei ole õige suhtumine ja ma väga loodan, et seda mõistavad kõik Eesti poliitikud,“ ütles Rõivas.

Rõivas lubas pärast pressikonverentsi kohtuda sotside esimehe Sven Mikseriga, kes pärast ajakirjanike lahkumist jalutaski üksinda Stenbocki maja suunas.

Mikser väitis Äripäevale, et sotsiaaldemokraadid ei survestanud Ligi lahkuma: „Me ütlesime loomulikult välja, mis on meie arvates õige käitumine, päeva lõpuks oli see peaministri ja rahandusministri otsus.“

Teisalt väitis Mikser, et iga tüli jätab oma jälje, aga poliitikas on pingeseisund tavaline. „Meie asi on valitsus järgmiste valimisteni välja viia, võtta eelarve vastu ning toimida valitsusena edasi. Seda me kindlasti suudame,“ teatas ta.

Reformierakonna juhatuse liige Valdo Randpere väitis Äripäevale, et teda ajab praegune olukord lausa tigedaks. „See on olukord, mis oleks pidanud lahenema sellega, et Jürgen oleks saanud oma tööd jätkata ja teine pool oleks ulatatud vabanduskäe vastu võtnud.“

Randpere hinnangul algatasid Keskerakonna liikmed selle hüsteerilise reaktsiooni, et tähelepanu kõrvale juhtida nende erakonna liikmete Lauri Laasi, Priit Toobali ja Urbo Vaarmanni eksimustelt. Üle-eelmisel reedel mõistis esimese astme kohus Laasi ja Toobali süüdi eraviisilises jälitustegevuses ning Toobali süüdi lisaks veel dokumendi võltsimises. Vaarmanni süüdistatakse PRIA toetuste väljapetmises.

„Minu meelest oli väga väiklane sotsiaaldemokraatide poolt,“ väitis Randpere. Tema sõnul oli vaid sotsidel võimalus vabandus vastu võtta ning seeläbi suuremeelsust välja näidata.

„See ei külva suuremat usaldust partnerite vahel,“ teatas Randpere.

IRLi liige Anvar Samost kirjutas Twitteris: „Karta on, et nüüd järgneb sotside suunal kiire karistusaktsioon.”

Randpere sõnas, et loodetavasti Reformierakond väiklaseks ei muutu.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt