Pille Ivask • 27. oktoober 2014
Jaga lugu:

Brasiilia valis naispresidendi tagasi

Brasiilia president Dilma Rousseff
Brasiilia president Dilma Rousseff  Foto: Foto: EPA

Brasiilias toimunud presidendivalimistel sai enim hääli valitseva vasakpoolse Töölispartei kandidaat Dilma Rousseff, kes juhib nüüd riiki teist ametiaega järjest, kirjutab Wall Street Journal.

Teises valimisvoorus käis hääletamas enam kui 99% hääleõiguslikest kodanikest ning Rousseff sai 51,8% häältest. Teine kandidaat Neves sai 48,4% häältest.

Rousseffi võit on märgilise tähtsusega ka Töölisparteile, kes on valitsev partei olnud 2003. aastast alates. Rousseff juhtis riiki, mille majandus vaevleb stagnatsioonis ning mille paljud elanikud nõuavad muudatusi. Vaevalt aasta tagasi toimusid Brasiilias protestiavaldused – rahvas oli pahane, et riik kulutas palju raha jalgpalli maailmameistrivõistlustele, samal ajal kui avalikud teenused on riigis kehvas olukorras. Viimane tegi Rousseffi positsiooni haavatavaks.

Sellest hoolimata võitis Rousseff teise nelja-aastase ametiaja, saades palju hääli eeskätt Brasiilia vaesema kontingendi käest, kes on riigi laiendatud sotsiaalsüsteemist palju kasu saanud. Teiseks suureks Rousseffi toetajate grupiks olid naised. Wall Street Journal kirjutab, et oma edu saavutamiseks kujutas Rousseff oma vastaskandidaati hoolimatu snoobina, kes võiks ohustada riigi senini vaeste jaoks loodud heaolusüsteemi.

Rouseff on ise nimetanud tänavusi Brasiilia presidendivalimisi ka „ideede võitluseks“. 

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt