Kaubandussõda sunnib Läti põllumehi lehmi müüma

03. november 2014, 11:42
Kaubandussõda Venemaaga sundis Lätis lehmad odavmüüki
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141103/NEWS/141109966/AR/0/Lehmad.jpg

Läti piimakarjapidajad on sunnitud seoses ületootmise ja sisseostuhindade langusega oma lehmi müüma. Pärast Venemaa sanktsioonide kehtestamist lubatud Euroopa Liidu abi hilineb, vahendas Läti Delfi uudisteagentuuri LETA.

„Kokkuostuhind on 12-25 senti piimakilo eest. Miski ei viita sellele, et novembris võiks olukord paraneda. Seepärast ilmuvad üha tihedamini piimalehmade ja vasikate müügikuulutused. Aga ostjaid ei ole, seetõttu ei saa me ka niiviisi oma eelarvet täita,“ rääkis Robežnieki perenaine Ieva Alpa-Eizenberga. Tema sõnul kuluvad kriitilisteks olukordadeks põllumajanduses mõeldud Euroopa Liidu rahad mujale.

Kohaliku põllumeeste liidu esindaja Juris Lazdinš teatas, et praegu suunatakse talupidajatele kriisimeetmeteks mõeldud toetused võitluseks Ebolaga ning kriisis Balti riikide põllumehi toetada ei kavatseta. „Tegu on kummalise olukorraga. Põllumehed järgivad alati Euroopa Liidu reegleid, aga Euroopa ei kavatse oma lubadusi täita. Uuelt Euroopa Liidu põllumajandusvolinikult ootame kiireid tegusid, mitte ainult ilusaid tekste, vaid ka materiaalset toetust,“ märkis Lazdinš.

Läti põllumeeste organisatsioonid on saatnud kirja nii Seimi kui ka Euroopa Komisjoni palvega kiirendada piimatootjate toetamist, mis kompenseeriks Venemaa kehtestatud sisseveokeelu mõjusid. Kirjad saadeti samuti president Andris Berzinšile ja peaminister Laimdote Strajumale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2014, 11:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing