Äripäev • 7. november 2014
Jaga lugu:

Ossipenko likvideeris kohtu all oleva firma

Prügikast
Prügikast  Foto: Erik Prozes

Kevadel tervise tõttu kohtupidamisest pääsenud ärimees ja poliitik Nikolai Ossipenko likvideeris oma kohtu all oleva firma, mistõttu kohus lõpetas ettevõtte suhtes menetluse, kirjutas Põhjarannik.

Juriidiliselt ühendati AS N&V uude äriühingusse, mis kannab nime OÜ N&V ning millega samanimeline aktsiaselts tänavu 25. septembril äriregistrist kustutati.

Neljapäeval esitas ASi N&V esindaja vandeadvokaat Jüri Leppik kohtule taotluse lõpetada ettevõtte suhtes menetlus, sest firmat enam ei eksisteeri. Leppik ütles, et aktsiaseltsi õigusjärglaseks on nüüd samanimeline osaühing, mis on kõik vara ja kohustused üle võtnud. Ta viitas ka riigikohtu lahendile, milles öeldakse, et ettevõtte ühendamisel, jagunemisel või likvideerimisel ei saa menetlust ettevõtte suhtes jätkata.

Leppik taotleb ka, et riik kannaks N&V advokaadikulud, kogusummas üle 30 000 euro.

Prokuratuuri süüdistuse järgi esitas Kohtla-Järve linnale teenuseid osutanud ettevõtte N&V juhatuse liige Nikolai Ossipenko aastail 2006 kuni 2009 linnavalitsusele kinnitamiseks valeandmeid remondi-, hooldus- ja korrashoiutööde kohta, mida linn aktsepteeris. Peale selle vormistati tagantjärele ümber tööde vastuvõtu- ja ülevaatusakte ning ettevõtte Kohtla-Järve linnale esitatud eelarvet, et varjata ülemaksete ebaseaduslikkust.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt