Alyona Stadnik • 7. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Silvano maksab lisadividende

Silvano juht Märt Meerits ja finantsjuht Aleksei Kadõrko
Silvano juht Märt Meerits ja finantsjuht Aleksei Kadõrko   Foto: Eiko Kink

Täna toimus Silvano Fashion Groupi erakorraline aktsionäride koosolek, kus kinnitati otsus maksta täiendavaid dividende 0,20 eurot aktsia kohta.

Sel aastal on Silvano juba maksnud 10 senti dividende aktsia kohta. Koos tänase täiendava makseotsusega teeb see teeb pikaajaliste aktsionäride dividenditootluseks 16,5%.

Tänasel Silvano Fashion Groupi erakorralisel üldkoosolekul hääletas 99,99% aktsionäridest täiendavate dividendide poolt. Tegemist oli tänavu teise Silvano koosolekuga.

Koosolekul osales 24 aktsionäri, kelle aktsiatega oli esindatud 24 153 667 häält, mis moodustab 62,35% hääleõiguslike aktsiate arvust.

Koosolek otsustas jaotada ASi Silvano aktsionäridele 2013. majandusaasta aruande alusel täiendavalt dividendina 0,20 eurot aktsia kohta hiljemalt 24. novembril.

20 senti aktsia kohta on rahalises vääringus ettevõtte jaoks 7,8 miljonit eurot.

Mullu maksis Silvano aktsionäridele aktsia kohta kokku 20 senti, siis tehti juunis ettepanek maksta 10 senti aktsia kohta. Toona muutis ettevõte veel aktsiate tagasiostmise programmi nii, et 1. juulist 2014 kuni 30. juunini 2015 võib tagasi osta maksimaalselt miljon aktsiat.

Silvano Fashion Groupi juhatuse esimees Märt Meerits tõdes tänasel koosolekul, et suvine dividendiotsus oli konservatiivne. "Viimase nelja kuuga on ettevõtte kasumilikkus püsinud, kuigi müük on langenud," sõnas ta. "Vähenenud müüginumbrid ei ole meile probleem."

Meerits ütles oktoobris, et 20 eurosendi otsus on kindlasti tingitud sellest, et säilitada usaldus aktsionäride seas. Täna ta kinnitas, et lisadividendide maksmine on selleks kõige õigem käik.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt