Marta Jaakson • 7. november 2014 kell 13:30

Vene turistid hülgasid Eesti

Eelmiseks aastavahetuseks saabus Moskvast ja Peterburgist Tallinnasse 8 rongitäit venelasi. Go Rail pani käiku erirongid.  Foto: Andras Kralla

Eesti hotellipidajate hinnangul on Vene turistide arv kahanenud tänavu kuni 30 protsenti. Neid asendavad aga turistid Euroopast ja Aasiast.

Sokotel AS tegevjuht Anu Soosaare rääkis, et kuna Venemaal on pankrotti läinud neli suuremat reisibürood on Vene turiste tabanud usaldamatus vahendajate suhtes, mistõttu turistide arv on kukkunud enam kui 30 protsenti.

Soosaar märkis, et rubla nõrgenemisel inimeste ostujõud, kui maksta tuleb eurodes, nõrgeneb ning see mõjutab turismi. Küll aga nentis Soosaar, et Venemaa on suur ning võib siiski eeldada, maksejõulisi inimesi jätkub. Kindlasti on aga tänane olukord inimesed ettevaatlikumaks muutnud.

Soosaar märkis, et alates selle aasta juulist on märgata Vene turistide olulist vähenemist. Tema sõnul on nende hotellides Vene turistide hulk vähenenud selle ajaga üle 30 protsendi.

Seda, milliseks muutub jõulude ja aastavahetuse periood, ei osanud ta veel prognoosida. Ent kui varasemalt hoiti uksi sel ajal enamasti lahti vaid ida poolt tulevatele turistidele, siis tänavu oodatakse rohkem ka põhjanaabreid. „Kui vene turist on ebakindel, siis kahjuks ei ole ka meil kindlust,“ ütles Soosaar. 

Üldjoontes on aga tema sõnul Tallinnas kogu turg kasvanud ning peamiselt on kasv tulnud Euroopast ja Aasiast.

Ka Nordic Hotels tegevjuht Feliks Mägus nentis et Vene turiste arv on langenud. Põhjustena tõi ka tema välja rublakursi languse, mis omakorda langetab inimeste ostuvõimet. Samuti on mõju olnud Venemaa halvenenul suhetel Euroopaga. Mägus nentis, et mitmed Venemaa ametid on soovitanud ka inimestel mitte Euroopasse reisida. Vene turistide arv on tema sõnul tõenäoliselt vähenenud 10 kuni 20 protsenti. 

Hetkel kuum