Äripäev • 16. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

FSB: tabasime Läti spiooni

Läti vastu algas räige infosõda.  Foto: EPA

FSB teatas täna, et paljastas ja saatis riigist välja Läti eriteenistuste agendi ja endise Seimi liikme Aleksei Holostovi, kes kogus luureinfot ja püüdis värvata FSB ametnikku

Holostov tunnistas luuramise üles. Tema enda sõnul värbasid Läti eriteenistused ta 7-8 aastat tagasi. Varjunime all Gloria tegutsenud Holostov jäigi väidetavalt vahele FSB ametnikku värbamise ettevalmistamisel. Kusjuures väidetavalt pidi ta värvatava FSB töötaja Andrei tuvastama piltide alusel Eesti Kaitsepolitseiameti palvel.

Huvitavaks teeb olukorra see, et Holostov ise esindas Lätis peamiselt venekeelse elanikkonna huve. Tema vaated ühtivad paljuski Kremli propaganda seisukohtadega.

Ühtlasi ilmus Venemaa riiklikus telekanalis NTV ka selleteemaline propagandasaade, milles Lätit süüdistatakse koguni kaldumisse apartheisse, kus venekeelsete inimeste õigusi räigelt piiratakse. Samuti nimetatakse peamiseks Läti eriteenistuste suunajaks USAd ja selle välisluureteenistust CIAd. NTV saate väitel ei ole Läti Venemaale konkurendiks, kuid konflikt tekib, sest riigi eriteenistusi suunatakse Washingtonist.

Vaata ka videot!

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt