Äripäev • 21. november 2014
Jaga lugu:

Vene duuma: peatame Leeduga diplomaatilised suhted

Leedu president Dalia Grybauskaite.
Leedu president Dalia Grybauskaite.  Foto: epa

Venemaa Riigiduuma kommunistide fraktsioon tegi ettepaneku lõpetada dioplomaatilised suhted Leeduga, vahendas RIA Novosti.

Duuma kommunistide asejuhi Nikolai Kolomeitsevi sõnul oleks see meede vastuseks Leedu presidendi Dalia Grybauskaitė "matslikutele ja küünilistele väljaütlemistele".

"Soovitan rahvusvaheliste suhete komiteel teha avaldus, aga ehk isegi viia sisse Leedu-vastased sanktsioonid, ja ehk isegi katkestada diplomaatilised suhted Leeduga. On vastuvõetamatu, et riigi president lubab endale matslikke ja küünilisi väljaütlemisi," ütles kommunist.

Duuma spiiker Sergei Narõškin lasi ettepaneku kanda parlamendi alamkojale ülevaatamiseks.

Eile nimetas Leedu president Dalia Grybauskaitė Leedu raadiojaamale LRT antud intervjuus Venemaad terroristlikuks riigiks. Tema sõnul teostab Venemaa Ukrainas agressiooni ning Ukraina peab oma kodupinnal võitlust terve Euroopa rahu nimel. "Kui seda terroririiki ei peatata, võib Vene agressioon Euroopas edasi levida," ütles Leedu riigipea.

Venemaa välisministeerium täheldas, et Grybauskaitė ületas oma väljaütlemistega isegi Kiievi natsionaalradikaale ning selline retoorika ainult raskendab Ukraina kriisi rahumeelse lahenduseni jõudmist.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt