Äripäev • 4. detsember 2014
Jaga lugu:

Malaisia reisilennuki ohvrite omaksed pöörduvad kohtusse

Malaysia Airlinesi Boeingu rusud.
Malaysia Airlinesi Boeingu rusud.  Foto: EPA

Malaysia Airlinesi lennukatastroofis hukkunud austraallaste omaksed pöörduvad Venemaa, Ukraina ja Malaisia vastu Euroopa Inimõiguste Kohtusse, et taotleda moraalse kahju hüvitamist, teatas Austraalia telekanal ABC.

Daily Maili andmetel on otsustanud kohtusse pöörduda kaheksa perekonda, keda esindab advokaat Jerry Skinner. "Pered tahavad teada, kelle süül nende lähedased hukkusid ja kas nende surm oli silmapilkne," ütles Skinner. Tema sõnul tasub kohtuasja lülitada ka Malaysia Airlines, kellele allakukkunud Boeing kuulus.

Novembri lõpus teatas mitu Saksamaa peret, et algatavad Ukraina vastu menetluse inimõiguste kohtus, nõudes moraalse kahju hüvitamiseks miljon dollarit.

Skinner on kogenud inimõigusadvokaat, ta on esindanud kohtus ka Lockerby lennuõnnetuses hukkunute lähedasi. Tegemist oli 1988. aasta 21. detsembril Šotimaa linna Lockerby kohal terrorirünnaku tõttu alla kukkunud lennukiga, milles hukkus 270 inimest. 2003. aastal võtsid Liibüa võimud vastutuse rünnaku eest ning maksid ohvrite peredele 10 miljonit dollarit.

Malaysia Airlinesi Boeing, mis oli teel Amsterdamist Kuala Lumpurisse, kukkus 17. juulil Ida-Ukrainas Donetski kohal alla. Hukkusid kõik pardal olnud 298 inimest. Ohvrite seas oli 38 Austraalia kodanikku, lisaks veel Saksamaa, Hollandi, Malaisia, Indoneesia, Suurbritannia, Belgia, Filipiinide, Kanada ja Uus-Meremaa kodakondseid.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt