Pariisi meer kuulutas diiselautodele sõja

08. detsember 2014, 07:59
Anne Hidalgo
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141208/NEWS/141209759/AR/0/AR-141209759.jpg

Pariisi linnapea tahab vähendada autosõitu linna ajaloolises keskuses ning keelata aastaks 2020 kogu linnas diiselautoga sõitmise, kirjutab Financial Times.

Eile antud intervjuus lausus Pariisi meer Anne Hidalgo, et soovib vähendada auto kasutamist Pariisi neljas keskmises linnaosas, et luua südalinnas suur osaline jalakäijate ala.

Hidalgo ütles väljaandele Journal du Dimanche, et kui välja arvata bussid, taksod ja jalgrattad, siis ainsad liiklusvahendid, mis Pariisi kesklinnas sel juhul liikuda võivad, on seal elavate inimeste autod, kiirabiautod ja kullerteenuseid pakkuvate ettevõtete autod.

Hidalgo lisas, et algselt võetaks meede kasutusele nädalavahetustel ning hiljem ka argipäeviti.

Tegemist on Pariisi linnavalitsuse agressiivseima plaaniga võidelda üha kasvava saastega. Märtsis oli Pariisis saastatus kaks korda suurem kui turvaliseks peetakse. Vastusena sellele kehtestas Pariisi linnavalitsus linnaliiklusele mõningad piirangud ning lubas inimestel metrooga tasuta sõita. Hispaanias sündinud Hidalgo soovib aga oma tegudes minna veelgi kaugemale. „Aastaks 2020 tahan ma diiselautod linnast minema ajada,“ kuulutas ta.

Hidalgo, kellest sai märtsis Pariisi esimene naislinnapea, on varem öelnud, et kavatseb vähendada autode arvu ka linna peatänavatel Champs-Elysées ja Rue de Rivoli. Ühe võimalusena tõi ta välja, et nimetatud tänavatel võivad sõita vaid loodussõbralikud sõidukid, näiteks elektriautod.

Lisaks on Hidalgo teada andnud ka 100 miljonit eurot maksvat plaanist, mis julgustab inimesi rohkem jalgratast kasutama. Selle raha eest kahekordistataks Pariisis aastaks 2020 ka jalgrattateede arvu.

Jaanuaris avalikustas Hildalgo 8,5 miljardi euro suuruse investeerimisplaani, millest 1,5 miljardit läheks ühistranspordi arendamisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2014, 08:24
Otsi:

Ava täpsem otsing