Äripäev • 10. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Time nimetas aasta inimese

Ajakirja Time 100 mõjuka inimese numbri kaas aastas 2013.
Ajakirja Time 100 mõjuka inimese numbri kaas aastas 2013.  Foto: epa

Ajakiri Time valis 50 kandidaadi seast järjekordse aasta inimese, teatas väljaanne.

Aasta inimeseks 2014 said Ebola viirusega võitlejad.

Ajakirja Time toimetus tõi ära ka neli aasta inimese nominenti, kes olid võidule väga lähedal, kuid jäid lõpphääletusel viirusega võitlejatele alla. Teisele kohale jäid politseivägivalla vastu protestijad USAs Missouris Fergusonis, kolmas oli Venemaa president Vladimir Putin. Neljandal-viiendal kohal olid kurdi poliitiline liider Masoud Barzani ja Alibaba Groupi looja Jack Ma.

Tänavu oli 50 aasta inimese pretendendi seas näiteks veel Rooma paavst Franciscus, Saksamaa kantsler Angela Merkel, 17aastane pakistani inimõiguslane Malala Yousafzai ja Nigeerias röövitud koolitüdrukud.

Time'i aasta inimeseks nimetatakse inimene või seltskond, kes on avaldanud suurimat mõju uudistele ja inimeste eludele, olgu siis positiivses või negatiivses mõttes. Ühtlasi sümboliseerib see tiitel lõppeval aastal kõige olulisemat teemat. 2013. aastal valiti aasta inimeseks Rooma paavst Franciscus, 2012. aastal oli selleks USA president Barack Obama.

Ebola viirus puhkes tänavu veebruaris Lääne-Aafrikas ning sellesse on praeguseks surnud üle 6000 inimese, peamiselt Libeerias, Sierra-Leones ja Guineas. Tänaseks on surmajuhtumite arv Libeerias vähenenud, sest paljudes piirkondades on viirus kontrolli alla saadud, samal ajal jätkuvad Sierra-Leones ja Guineas veel puhangud. Lisaks on ilmnenud uus kolle Malis.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt