Mait Kraun • 18. detsember 2014
Jaga lugu:

Buffett kaotas seletamatu juhtumiga hulga raha

Hiina autotootja BYD logo.
Hiina autotootja BYD logo.  Foto: Bloomberg

Warren Buffetti ettevõtte Berkshire Hathaway omab Hiina autotootjas BYD suurt osalust. Selle aktsia kaotas seletamata põhjustel täna aga 47 protsenti oma väärtusest. See tähendab, et ettevõtte turuväärtus langes miljardi dollari võrra, vahendab CNBC.

Elektrisõidukeid, patareisid ja telefone tootev BYD ütles, et järsku langust nemad mitte millegagi seletada ei oska. Samuti ei osata seletada kauplemismahtude teravat tõusu.

„Me ei tea ühtegi põhjust, miks aktsia hind ja kauplemismaht nii drastiliselt muutusid. Me ei tea ka, et mingit informatsiooni oleks lekkinud või me peaksime midagi üldse turgudele teatama,“ ütles ettevõte Hongkongi börsile suunatud teadaandes.

Hommikuse kauplemise käigus BYD aktsiad tõusid, kuid pärastlõunal tegi ettevõtte tugeva languse. Päeva lõpuks toimus mõningane taastumine ja aktsia lõpetas 29 protsenti madalamal.

Kauplemisaktiivsus oli erakordselt kõrge – 253 miljonit aktsiat vahetas omanikku, mis on eelmise kuu keskmisest päevasest mahust umbes 20 korda enam.

Investorid ja analüütikud müüki selgitada ei suutnud. Buffetti ettevõte Berkshire Hathaway omab ettevõttes 9protsendilist osalust.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt