Marge Väikenurm • 29. detsember 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Venelased alustasid kingiostmist varem

Aastavahetus on venelastele üks olulisemaid pühasid, mil kingitustele raha kulutada ja puhkama sõita.   Foto: Andras Kralla

Kingituste ostmine uueks aastaks algas Venemaal juba novembris, mil oli märgata, et kaubaks läks hästi tehnika. Praegu kavatsevad venelased kulutada raha pigem meenetele.

Kui läänes tähistatakse uhkemalt jõule, siis venelased ootavad praegu uue aasta saabumist, kirjutab gazeta.ru. Kuigi pühadele minev summa sõltub iga riigi majanduslikust olukorrast, võib väljakäidud summade suurenemine näidata ka saabunud kriisi: inimesed teevad siis hinnalisemaid kingitusi või ostavad kallemaid toiduaineid, kartes hindade peatset kerkimist või üritades kasulikumalt investeerida.

Venemaal märkasid tehnika- ja elektroonikamüüjad juba novembri keskel, et uue aasta kingituste ostmise niinimetatud kõrgaeg jõudis kohale mitu nädalat varem. “Inimesed eelistavad kriisiajal investeerida suurematesse kodumasinatesse, nagu külmkapid või pliidid,” ütles e-poe “M. Video” esindaja Anton Pantelejev, lisades, et kodumasinaid ostetakse, sest nende eluiga on pikk, ka langeb tehnika väärtus aeglasemalt.

Selle aasta lõpus kulutatakse ka firmaüritustele rohkem kui aasta eest. Kui läinud aastal läks firmapidudele 8114 rubla (umbes 120 eurot), siis sel aastal on see summa kuus protsenti suurem, ulatudes 8628 rublani (129 eurot).

Gazeta.ru viitas küsitlusele, millele vastanud ütlesid, et kavatsevad eelmisest aastast rohkem kulutada pühadelaua katmisele ja lähedastele mõeldud kingitustele, samal ajal aga mõeldakse vähem teatris ja restoranis käimisele.

Kuigi gazeta.ru kirjutab, et panustatakse rohkem tehnikasse, siis nende küsitlustulemuste järgi kavatseb 35 protsenti vastanutest uueks aastaks pigem meeneid kinkida, 28 protsenti ostab aastavahetuseks komme, alkoholi ja delikatesse ja 21 protsenti lubas valida kosmeetikat, parfüüme ja ehteid.

Kodutehnikat, mobiiltelefone, jalanõusid, riideid ja lilli tahab osta 7-15 protsenti vastanutest. Ainult 8 protsenti eelistab kinkida raha, 11 protsenti vastanutest ei plaani üldse kingitusi teha ja neid, kes ei tahagi kingitusi saada, oli üle 17 protsendi.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt