Marta Jaakson • 30. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Vahter: ootan poliitikutelt selgemat seisukohta

1Partner juht Martin Vahter  Foto: Eiko Kink

Kinnisvarafirma 1Partner omanik Martin Vahter ootab valimisteks valmisuvatelt poliitikutelt selgemat positsiooni riigireformi ja omavalitsusreformi kohta.

„Ootaks poliitikutelt selgemat positsiooni riigireformi ja omavalitsusreformi kohta,“ ütles Vahter. Ta lisas, et kuigi omavalitsusreformist on palju räägitud ja seda arutatud, pole tegudeni jõutud.

Vahteri hinnangul tuleks tähelepanu pöörata ka madalapalgaliste maksukoormuse teemale. Ta selgitas, et täna vähendatakse tulumaksukoormust kõigil ühtlaselt, mis tähendab, et kokkuvõttes on suurimad kasusaajad ikkagi kõrgepalgalised. „Usun, et maksukoormuse vähendamise oleks pidanud rohkem suunama madalapalgalistele,“ nentis ta.

1Partneri järgmise aasta väljakutseks on turuosa kasvatamine. Vahter nentis, et Eesti lähinaabrite halvenenud majandusolukord ei jäta mõjutamata ka Eestit, mis omakorda mõjutab siinset kinnisvaraturgu.

Suurimad investeeringud teeb firma tema sõnul inimestesse. Kui 1Partner palkas tänavu juurde üle kümne inimese, loodab Vahter, et ka tuleval aastal saab sama suurusjärgu võrra inimesi nende tiiva all tööd.

Küsimusele, kes on Eesti parim juht, on Vahteril aga raske vastata. „Kindlasti on palju tublisid ettevõtteid, organisatsioone ja asutusi, kellest ajaleheveergudel tihti ei räägita. Kuid meedia põhjal otsustades tundub mulle sümpaatne maanteeameti juhi Aivo Adamsoni tegevus,“ hindas Vahter.

Äripäev küsib Eesti edukatelt ja nutikatelt ettevõtjatelt ja juhtidelt, millised on nende järgmise aasta väljakutsed ning millele tuleks poliitikutel enim tähelepanu pöörata.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt